W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku, w piątek 27 października 2023 roku, została podpisana umowa na realizację przez Powiat Niżański zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2603R Krzywdy – Zaborczyny”.

Wykonawcą inwestycji jest KONSORCJUM FIRM – Lider: PBI Infrastruktura S.A. Kraśnik Partner: PBI WMB Sp. z o.o. Sandomierz.

Umowę z ramienia Powiatu Niżańskiego podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marii Bednarz. W imieniu Wykonawcy umowę podpisał Dyrektor Techniczny PBI Infrastruktura S. A. Kraśnik Paweł Woźnica. W podpisaniu umowy uczestniczyli Kierownik budowy Łukasz Machowski i Główny Specjalista w Wydziale Gospodarki Mieniem Powiatu Beata Zaręba.

Koszt realizowanego zadania wyniesie 2 842 993,71 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stanowi 50% wartości zadania.

Realizacja inwestycji podzielona jest na dwa etapy i potrwa: etap I 55 dni od daty podpisania umowy, tj. do 21 grudnia 2023 r., etap II 6 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. do 27 kwietnia 2024 r.

W ramach zadania planowane jest wykonanie nowej nawierzchni na odcinku drogi o długości 936 mb i szerokości 5,5 m, kanalizacji deszczowej, parkingu i zatoki postojowej, zjazdów, pobocza utwardzonego, przepustów, wybudowanie kanału technologicznego, wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,0 m, oddzielonego od jezdni ściekiem przykrawężnikowym i długości 936 mb oraz przejścia dla pieszych o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa.