W październiku br. na terenie firmy VOSTER w Zarzeczu, odbyły się drugie ćwiczenia zgrywające powiatowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, w których w podsumowaniu uczestniczył Starosta Niżański Robert Bednarz oraz jako obserwator ćwiczeń Inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego, OC Michał Piędel.

W ćwiczeniach udział wzięły następujące jednostki:

• JRG PSP Nisko,
  • OSP Gózd,
  • OSP Harasiuki,
  • OSP Domostawa,
  • OSP Jarocin,
  • OSP Nowosielec,
  • OSP Zarzecze,
  • OSP Kurzyna Średnia,
  • OSP Wólka Tanewska,
  • OSP Ulanów,
  • Policja,
  • PCK – Polski Czerwony Krzyż.

W ramach ćwiczeń utrwalone zostały zagadnienia związane z taktyką gaszenia pożarów w zakładzie pracy, ratownictwem technicznym oraz z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W trakcie działań przećwiczono dwa epizody. Pierwszym był wypadek samochodu osobowego z wózkiem widłowym, drugi zaś dotyczył pożaru w zakładzie pracy wraz z ewakuacją pracowników. Ćwiczenia wymagały od biorących w nich udział odpowiedniej organizacji działań na miejscach pozorowanych zdarzeń oraz wzajemnego współdziałania, a także koordynacji wykonywanych czynności.

Podsumowanie ćwiczeń zorganizowano w Domu Kultury w Zarzeczu, gdzie omówiono realizację epizodów przez ćwiczące jednostki oraz dokonano oceny wykonania założonych zadań.

Zdjęcia: dh Konrad Dziechciarz