Stowarzyszenie Klub Sportowy Tanew Harasiuki, dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w  kwocie 9 000 zł, zrealizowało zadanie pt. „Zwiększenie dostępności i jakości usług sportowych poprzez organizację treningów piłkarskich i bramkarskich oraz turniejów piłkarskich dla dzieci z terenu powiatu niżańskiego”. Stowarzyszenie włączyło w zadanie wkład własny osobowy o wartości 500 zł oraz wkład własny rzeczowy 2 900 zł.

Nadrzędnym celem zadania było zwiększenie dostępności i jakości usług sportowych poprzez zapewnienie możliwości uczestnictwa w zajęciach treningowych z piłki nożnej oraz specjalistycznych treningach bramkarskich dzieciom z terenu powiatu niżańskiego, a także poprawa warunków uprawiania sportu wśród dzieci poprzez wyrównanie dysproporcji ekonomicznych uczestników treningów.

W ramach zadania, udało się przeprowadzić cykl treningów piłkarskich i bramkarskich dla dzieci z terenu powiatu niżańskiego w kategorii wiekowej 6-10 lat.

Działaniem kończącym przedsięwzięcie był turniej piłkarski, podczas którego zawodnicy rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach wiekowych Skrzat i Orlik.

Dzięki realizacji zadania udało się zakupić specjalistyczny sprzęt potrzebny do prowadzenia profesjonalnych treningów tj. komplet strojów piłkarskich oraz rękawic bramkarskich.

Podjęta inicjatywa przyczyniła się do promocji zdrowego i aktywnego stylu życia, poznania różnych technik piłkarskich, udoskonalenia dotychczasowych umiejętności ruchowych i bramkarskich uczestników treningów.

Zdjęcia: Stowarzyszenie KS Tanew Harasiuki