Koło Gospodyń Wiejskich Bukowina, dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w  kwocie 8 000 zł, zrealizowało zadanie pt. Marzyć i śnić, by poetą być!. KGW włączyło w zadanie wkład własny osobowy o wartości 475 zł oraz wkład własny rzeczowy w wysokości 1 800 zł. Realizacja zadania przez Koło Gospodyń Wiejskich Bukowina to wyjście naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa dotyczącym przybliżenia sylwetek i twórczości artystów pochodzących z tutejszych terenów.

Projekt realizowano w celu popularyzacji twórczości artystów powiatu niżańskiego, poznania ich życiorysów oraz czasów, w których tworzyli, a także integracji społeczności mieszkańców ziemi niżańskiej poprzez wspólne słuchanie utworów poetów z naszego regionu.

W ramach zadania zorganizowano cykl 3 wieczorów poetyckich pn. „Tworzymy z pasją”, „Wczoraj i dziś” oraz „Poezjo ty moja prosta”. Podczas wieczorów uczestnicy prezentowali twórczość zarówno swoją, jak i nieżyjących już artystów.  W wieczorach poetyckich udział brały różne grupy wiekowe zarówno dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Recytowano i przedstawiano sylwetki nieżyjących już artystów. Swoją twórczość prezentowali także docześni artyści mniej lub bardziej znani. Zwieńczeniem wieczorów poetyckich był koncert artystów z terenu powiatu niżańskiego, którzy w swoim repertuarze zaprezentowali autorskie utwory.

Wszystkie zamierzone cele zostały w pełni zrealizowane – zintegrowano lokalna społeczność, utrwalono więzi społecznych mieszkańców, a także pobudzono zachowania twórcze.

Zdjęcia: Koło Gospodyń Wiejskich Bukowina