Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat”, z Rudnika nad Sanem, dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w  kwocie 10 000 zł, zrealizowało zadanie pt. Na miejsca, uśmiech, start!. Stowarzyszenie włączyło w zadanie wkład własny osobowy o wartości 2 640 zł.

W ramach zadania zorganizowano atrakcyjną ofertę różnorodnych zajęć sportowych takich jak: wyścig integracyjny, rajd rowerowy i dwa wyjścia nordic walking. Realizacja zadania miała na celu wzrost motywacji do aktywnego spędzania czasu wolnego i promowania zdrowego stylu życia, u niepełnosprawnych uczestników oraz osób, które wzięły udział w integracji społecznej z osobami niepełnosprawnymi a są mieszkańcami Powiatu Niżańskiego.

Uczestnicy projektu przekonali się do własnych umiejętności, nastąpił w nich wzrost aspiracji sportowych, poznali ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu w gronie społeczności lokalnej. Ponadto nastąpiła zmiana wizerunku osoby niepełnosprawnej w środowisku lokalnym, jako pełnoprawnego uczestnika życia społecznego. Poprzez uczestnictwo w założonych działaniach promowano aktywną postawę wobec życia, zachęcano do uprawiania sportu niezależnie od napotkanych barier i ograniczeń. W ramach zadania zakupiony został rower, który pozostanie na stanie stowarzyszenia, a co za tym idzie poszerzy ciekawą formę zajęć sportowych.

Zdjęcia: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat”