Klub Sportowy Sparta Jeżowe, dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w  kwocie 10 000 zł, zrealizował zadanie pn. „Ruch to zdrowie i dla ciała i dla głowy”. Klub Sportowy Sparta włączył w zadanie wkład własny osobowy i rzeczowy o wartości 2 725 zł, oraz inne środki finansowe w wysokości ponad 1 000 zł.

W ramach realizacji zadania przeprowadzono zajęcia treningowe dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Jeżowe i Powiatu Niżańskiego. Zakupiono 20 sztuk koszulek piłkarskich oraz zatrudniono trenera posiadającego odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć sportowych, treningów dla grup młodzieży, a także zorganizowano młodzieżowy turniej piłki nożnej. W turnieju, który odbył się 8 października 2023 roku, udział wzięło 4 drużyny z Powiatu Niżańskiego.

Dzięki realizacji zadania przede wszystkim dzieci i młodzież zyskały atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu na powietrzu. Zajęcia miały również za zadanie zmotywować do podejmowania aktywności fizycznej. Przyczyniło się to z pewnością do poprawy kondycji fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktykę nadwagi i otyłości. Ponadto klub otrzymał szanse na podniesienie umiejętności piłkarskich i utrzymanie formy.

Zdjęcia: Facebook – KS Sparta Jeżowe