Zadanie o tytule „Nasze małe Ojczyzny – reedycja”, to cykl zajęć manualno-plastycznych, do których organizatorom zadania udało się zrekrutować dzieci z Gminy i Miasta Ulanów oraz Gminy i Miasta Nisko. Dzieci biorące udział w projekcie miały możliwość pozyskania nowych umiejętności oraz integrowania się. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem, a uśmiech dzieci to najlepsza rekomendacja podejmowanych działań. Czas izolacji spowodowanej pandemią mocno odbił się na psychice najmłodszych mieszkańców Powiatu Niżańskiego, dlatego doceniamy tworzone nadal aktywne inicjatywy, które zachęcają dzieci do spędzenia czasu poza domem, przy kreatywnych zajęciach i rokrocznie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W ramach zadania zorganizowane zostały warsztaty fotograficzne, warsztaty z przygotowania masek weneckich i łapaczy snów, warsztaty ceramiczne, symultana szachowa organizowana przez Arcymistrza Marcina Dziubę oraz spływy galarem flisackim.

Towarzystwo otrzymało z budżetu Powiatu Niżańskiego na to zadanie środki w kwocie 6 000 zł. Wkład własny osobowy wynosił 3080 zł oraz 900 zł to wkład własnych pieniężny.

Zaplanowane koszty, dzięki dofinansowaniu pozwoliły również na zakup niezbędnych materiałów wykorzystywanych podczas warsztatów plastycznych oraz opłacenie wynagrodzenia instruktora. Zakupiono, m.in. bibuły, kleje, pędzle do scrapbookingu, drewniane obręcze i inne, dzięki którym dzieci mogły spełniać swoje artystyczne pomysły.

Zdjęcia: Facebook Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej