Starostwo Powiatowe w Nisku informuje, że Uchwałą Nr 1037/2024 z dnia 19 stycznia 2024 r. Zarząd Powiatu Niżańskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Niżańskiego w 2024 roku, w zakresie dofinansowania wkładu własnego organizacji pozarządowych do projektów współfinansowanych z funduszy ze źródeł zewnętrznych.

- Podobnie jak w ubiegłych latach Powiat Niżański również w bieżącym roku będzie wspierał aktywność lokalnych organizacji. Organizacje pozarządowe niejednokrotnie posiadają ciekawy pomysł na przygotowanie projektu, jednakże barierę stanowi brak możliwości zapewnienia wymaganego wkładu własnego. Dzięki takiej formie wsparcia organizacje mają możliwość uczestniczyć w naborach o środki zewnętrzne na działania na rzecz społeczności naszego Powiatu – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

W ramach Konkursu organizacje pozarządowe mogą starać się o dofinansowanie wkładu własnego na zadania w zakresie:

• edukacji publicznej,
  • promocji i ochrony zdrowia,
  • pomocy społecznej,
  • wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej,
  • polityki prorodzinnej,
  • wspierania osób niepełnosprawnych,
  • kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami,
  • kultury fizycznej i turystyki,
  • ochrony środowiska i przyrody,
  • współpracy i działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 571).

Na wsparcie realizacji zadań w 2024 roku przeznaczono kwotę 30 000 zł.

Maksymalna wysokość dotacji dla jednego Oferenta w 2024 r. wynosi do 25% wartości zabezpieczonych w budżecie Powiatu Niżańskiego środków na ten cel. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, po analizie kosztów oraz wagi projektu dla Powiatu i jego mieszkańców, wysokość dotacji może ulec zwiększeniu maksymalnie do 40% w/w środków. Ponadto, dotacja nie może być wyższa niż 60% dotacji pozyskanej ze źródeł zewnętrznych, a zadanie musi być wykonane w całości w 2024 r., tj. do dnia 31 grudnia 2024 r.

Oferty przyjmowane są do 15 dnia każdego miesiąca (w przypadku wykorzystania zaplanowanej w budżecie Powiatu Niżańskiego na 2024 rok puli środków nastąpi wcześniejsze zakończenie naboru wniosków).

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Powiatu Niżańskiego pod adresem: