grafika

Poprzedzające egzamin maturalny wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Bal Studniówkowy, to ostatnia zabawa przed maturą, symbolizująca przechodzenie z młodzieńczej beztroski w pełną odpowiedzialności dorosłość. Maturzystom niżańskich szkół – Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołu Szkół w Jeżowem i Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem, po tegorocznych studniówkach zostały już tylko wspomnienia i wspaniałe zdjęcia.

Jako pierwsi, 13 stycznia 2024 r. w Centrum Bankietowym „Perła” w Leżajsku, poloneza zatańczyli uczniowie czterech klas niżańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Uroczystość oficjalnie otworzył dyrektor LO Jerzy Stelmach. Następnie, zgodnie z tradycją, maturzyści zatańczyli poloneza, który rozpoczął wspaniałą zabawę. W balu uczestniczyli m.in. Starosta Niżański Robert Bednarz oraz nauczyciele i wychowawcy wraz z przewodnicząca Komitetu Studniówkowego Panią Anną Szyszka.

Więcej zdjęć ze studniówki LO Nisko:

27 stycznia br., w Domu Weselnym „Magnat" w Jeżowem, odbył się kolejny bal studniówkowy uczniów klas maturalnych, tym razem z Zespołu Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica. Wieczór rozpoczęły liczne wystąpienia i przemówienia, w tym Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza oraz Dyrektora Szkoły Stanisława Haducha. Po części oficjalnej odtańczony został tradycyjny polonez. Niezapomniana zabawa tej nocy trwała w niezwykłej atmosferze do rana.

Więcej zdjęć ze studniówki ZS w Jeżowem:

Swój wieczór mieli również uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem, którzy 27 stycznia br., bawili się w Restauracji „Babilon” w Krzeszowie.  Ten ważny w życiu uczniów bal rozpoczął się od części oficjalnej i podziękowań nauczycielom za ich pracę. Nie zabrakło też przemówień. Miłe słowa do młodzieży skierował Wicestarosta Niżański - Adam Mach i Dyrektor szkoły Edward Wołoszyn.

Więcej zdjęć ze studniówki ZS W Rudniku nad Sanem:

Tegoroczne studniówki w powiecie niżańskim zakończył bal 5 klas maturalnych Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, który odbył się 10 lutego br., w Rezydencji Sosnowa w Janowie Lubelskim. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Dyrektor RCEZ w Nisku Wacław Piędel, Wicedyrektor Tomasz Skoczeń, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko oraz wychowawcy, nauczyciele i rodzice uczniów RCEZ. Ostatnim akcentem poprzedzającym zabawę były okolicznościowe przemówienia. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem nauczycieli, którym podziękowano za pracę i trud, włożone w edukację i wychowanie młodzieży.  Następnie, jak nakazuje tradycja, młodzież zatańczyła poloneza, po którym bawili się doskonale przez wiele godzin.

Więcej zdjęć ze studniówki RCEZ Nisko:

Tegoroczne bale studniówkowe, rozpoczynające odliczanie do bardzo ważnego momentu, jakim jest egzamin dojrzałości, były doniosłym wydarzeniem, które na długie lata pozostanie w pamięci młodzieży.

Starosta Niżański Robert Bednarz, reprezentujący Powiat Niżański, w okolicznościowym liście skierował do uczniów życzenia, zaś do dyrekcji szkoły i całego grona pedagogicznego podziękowania za sumienne zaangażowanie w kształcenie i wychowanie kolejnego młodego pokolenia absolwentów, zaś rodzicom maturzystów dziękował za współpracę ze szkołami: - Niech Bal rozpoczynający odliczanie dni do tak ważnego momentu życiowego, jakim jest egzamin dojrzałości, będzie doniosłym wydarzeniem, które na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Życzę, aby dni spędzone w murach Waszej Szkoły zaowocowały jak najlepszymi wynikami na egzaminach maturalnych, a zdobyte wykształcenie dało szansę spełnienia wszystkich Waszych marzeń i pozwoliło na osiągnięcie sukcesów w dorosłym życiu. Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu dziękuję za zaangażowanie w kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia. Niech otacza Was sympatia Wychowanków, życzliwość ich Rodziców i uznanie środowiska. Niech osiągnięcia i godna postawa Uczniów będą najwspanialszą nagrodą i zachętą do dalszego działania na rzecz rozwoju Szkoły. Rodzicom dziękuję za współpracę ze Szkołą i życzę, aby sukcesy odnoszone przez Wasze Dzieci były również Państwa sukcesami. Niech atmosfera radości i urok dzisiejszego wieczoru pozostaną na zawsze miłym wspomnieniem. Niech każdy następny dzień przynosi Wam radość, spokój i dużo pięknych wrażeń.

Zdjęcia: LO Nisko, RCEZ Nisko, ZS w Jeżowem (autor: AZ Bednarz), ZS Rudnik nad Sanem