10 lutego 2024 r. w Jarocinie odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Karnawałowy Zlot Entuzjastów Morsowania, organizowany przez Klub Morsów Pingwiny z Państwa Jarocin. Wydarzenie, które zgromadziło entuzjastów morsowania, nie tylko podkreślało aspekt sportowy, ale miało również cel charytatywny.

Podczas wydarzenia zbierano fundusze, które wspomogą leczenie małego bohatera - siedmioletniego Szymonka. Mimo że codzienność chłopca, urodzonego z wieloma wadami, jest pełna wyzwań, Szymonek nie traci energii i radości życia. Jego walka o normalność wymaga ciągłej rehabilitacji, licznych zabiegów i specjalistycznych ćwiczeń, które są możliwe dzięki wsparciu takich inicjatyw jak ta.

Uczestnicy zlotu mieli za zadanie odpowiednio się przebrać, bo motywem przewodnim spotkania były lata 90 w stylu disco. Podczas imprezy nie zabrakło konkursów, a chętni mogli nauczyć się jazdy na nartorolkach. Muzycznie zlot okrasiły występy zespołów Jargocianie i Brokaty.

Sobotni zlot miał miejsce nad zalewem w Jarocinie, a honorowym Patronatem wydarzenie objął Starosta Niżański – Robert Bednarz, który również był gościem na Karnawałowym Zlocie Entuzjastów Morsowania. W wydarzeniu uczestniczyli też – Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Tomasz Podpora i Radny Rady Powiatu Niżańskiego Roman Pokora.

XII Karnawałowy Zlot Entuzjastów Morsowania przyciągnał kilkadziesiąt osób, które wspólnie celebrowały radość z morsowania, tańców przy akompaniamencie zespołów Jargocianie i Brokaty, konkursów i różnego rodzaju zabaw, w których jednym z fundatorów nagród był Powiat Niżański, który przeznaczył na ten cel dotację w kwocie 2 000 zł.

Zlot miłośników morsowania w Jarocinie to impreza łącząca elementy sportu, rozrywki i działalności charytatywnej. Jest to świadectwo tego, że nawet podczas zimy można cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu i jednocześnie wspierać tych, którzy są w potrzebie.

Zdjęcia: Facebook Pingwiny z Państwa Jarocin