8 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie, aromatyczne zapachy wypełniły całą salę. Było to za sprawą gminnego konkursu na najsmaczniejszy pączek, który przyciągnął tłumy. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Krzeszów, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Krzeszów.

Najbardziej kaloryczny dzień w roku – Tłusty Czwartek był okazją dla lokalnej społeczności do wspólnego świętowania. Na spotkaniu otwartym na gości czekały darmowe degustacje pączków, faworków i innych smakołyków, przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich z gminy Krzeszów. Odbyły się również wybory najlepszego wyrobu tłustoczwartkowego.

Całość wydarzenia uświetniła część muzyczna w wykonaniu młodych artystów z Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. Zebrani goście mogli m.in. podziwiać występy wokalistek z grupy „Szalone Nastki” oraz koncert zespołu „Przystań” z Księżpola.

Jury konkursowe, w składzie: Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Przewodniczący Rady Gminy Krzeszów Zbigniew Bąk, Zastępca Wójta Gminy Krzeszów Stanisław Szafran oraz pracownik Urzędu Gminy Krzeszów Dominika Piróg, wyłoniło zwyciężczynie tegorocznej edycji, którymi zostały „Koziarnianki”.

Nagrody wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Krzeszów Zbigniew Bąk. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Źródło: Facebook Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie