grafika

55 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w Nisku, w tym 20 kobiet, w dniu 10 lutego br. złożyło przysięgę wojskową, stając się, po ukończeniu 27-dniowego szkolenia, pełnoprawnymi żołnierzami Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

Uroczystość rozpoczęła się podniesieniem Flagi Państwowej oraz odśpiewaniem Hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie do sztandaru wojskowego wystąpiła kolumna elewów składających przysięgę wojskową.

Wśród zaproszonych przez 18. Pułk Saperów gości i członków rodzin w uroczystości wziął udział, reprezentujący Powiat Niżański, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko

Uroczystość osiągnęła swój punkt kulminacyjny, kiedy pododdziały przemaszerowały w defiladzie, a przemówienia pełne wdzięczności za decyzję o służbie dla ojczyzny napełniły serca wszystkich obecnych dumą i patriotyzmem. Żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej tego niezapomnianego dnia mieli okazję doświadczyć fal pochwał i serdecznych życzeń od swoich bliskich, a także utrwalić te chwile na pamiątkowych zdjęciach, które będą świadectwem ich odwagi i poświęcenia.

Zdjęcia: Facebook 18 Pułk Saperów