grafika

Powiat Niżański, w dniach od 1 marca 2024 r. do 23 marca 2024 r. już po raz piąty włącza się w akcję sprzątania rzeki Wisły, Sanu i Tanwi organizowaną przez Fundusz Lokalny SMK.
W tym roku, po raz kolejny, chcemy objąć sprzątaniem odcinek Sanu od Gminy Krzeszów, aż po Nisko i Tanwi z Harasiuk do Ulanowa.

Zeszłoroczną udaną akcję „Czysty Powiat Niżański” chcemy kontynuować również w tym roku. We współpracę włącza się wiele nowych instytucji, organizacji i osób. W tym roku również liczymy na wsparcie jednostek samorządu terytorialnego oraz podległych lub współpracujących z nimi zakładów, a także firm realizujących zadania z zakresu odbioru i segregacji śmieci i odpadów.
Zapraszamy do włączenia się we wspólne działania, tak aby zadbać o środowisko w naszym regionie. Tym samym chcemy również promować ekologiczne i  godne z naturą wykorzystanie zasobów naturalnych, które są naszym dobrem wspólnym, a z których korzystają mieszkańcy regionu.

Aby tegoroczna akcja przebiegła pomyślnie, prosimy o kierowanie się do koordynatorów akcji z poszczególnych gmin, którzy przekażą potrzebne materiały do sprzątania, a Państwo wskażą im zakres uczestnictwa w akcji sprzątania:

Koordynator Główny – Roman Pokora, tel. 606 266 001 lub kontakt za pośrednictwem Facebooka / Messengera

Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem – Małgorzata Bednarska, tel. 15 876 25 55 w.38

Gmina i Miasto Ulanów – Piotr Gontarz, tel. 15 876 30 41 w.17

Gmina Jarocin – Marek Świeca, tel. 15 871 31 41 w.28

Gmina Harasiuki – Paweł Pelak, tel. 502 027 504

Gmina Krzeszów – Tomasz Wróbel tel. 15 306 62 18

Wszystkim tym, którzy do tej pory wspierali naszą akcję serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, iż tegoroczna akcja przyniesie podobną sytuację.

Starosta Niżański
Robert Bednarz