zdjecie

16 marca 2024 r. odbył się po raz 15-ty Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Niżańskiego. Wydarzenie miało miejsce w hali Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Turniej miał na celu popularyzację gry piłki siatkowej, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integrację mieszkańców Powiatu Niżańskiego. Zmagania zawodników zostały rozpoczęte wystąpieniem Wicestarosty Powiatu Niżańskiego Adama Macha, który podziękował wszystkim za liczne przybycie i poprosił uczestników Turnieju o grę fair play.

W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn z terenu Powiatu Niżańskiego: Dajcie Nam Wygrać – Jeżowe, Drużyna RCEZ, Drużyna ZS Rudnik, Emeryci Zarzecze, KS Tytan Gózd, RNI 07, Vball Ulanów, WIKLINA Rudnik. Ostatnia z wymienionych drużyn w turnieju piłki siatkowej uczestniczy od I edycji.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z systemem rozgrywek „każdy z każdym”. W półfinałach spotkały się cztery najlepsze drużyny – KS Tytan Gózd, RNI 07, Vball Ulanów, WIKLINA Rudnik.

Po meczach, na uczestników czekał słodki poczęstunek.

Walka na boisku była zacięta, a po kilkugodzinnych zmaganiach wyniki wyglądały następująco:

I miejsce zajęła drużyna RNI 07 z Niska, II miejsce przypadło drużynie Vball Ulanów, a na III miejscu uplasowała się drużyna KS Tytan Gózd.

Nagrody Indywidualne w poszczególnych kategoriach otrzymali:

• Najlepszy Rozgrywający – Mirosław Sokal (KS Tytan Gózd),
  • Najlepszy Blokujący – Rafał Cudziło (Vball Ulanów)
  • Najlepszy Przyjmujący – Kinga Prawica (RNI 07)
  • Najlepszy Atakujący – Filip Niemczyk (WIKLINA Rudnik)
  • Najlepszy Broniący (libero) – Piotr Sarnikowski (Vball Ulanów)
  • Najlepszy Zagrywający – Karol Komsa (RNI 07)

Tytuł MVP – Most Valuable Player, czyli dla Najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Jakub Skalny (RNI 07).

Starosta Niżański Robert Bednarz, podsumowując przebieg Turnieju, przede wszystkim podziękował zebranym uczestnikom za udział w zawodach, doskonałą zabawę, postawę i zachowanie sportowe w trakcie rozgrywek.

Nagrody rzeczowe tj. puchary dla zwycięskich drużyn, statuetki dla indywidualnych zawodników oraz piłki dla wszystkich drużyn zostały ufundowane przez Powiat Niżański. Nagrody wręczali Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

- Cieszy fakt, iż po raz kolejny turniej piłki siatkowej cieszy się ogromną popularnością. Organizacja takowych przedsięwzięć to nie tylko okazja dla uczestników do gry w duchu sportowej rywalizacji, ale także świetnej zabawy – powiedział Starosta Niżański Robert Bednarz.