W dniu 5 kwietnia 2024 r. została podpisana umowa na realizację przez Powiat Niżański zadania pn.: „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Nisku przy ul. Paderewskiego 4”. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Remontowo-Budowlany „ANDPOL” Andrzej Delekta z Sójkowej.

Umowę z ramienia Powiatu Niżańskiego podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marii Bednarz. W imieniu Firmy Andrzej Delekta Zakład Remontowo-Budowlany „ANDPOL” umowę podpisał właściciel Andrzej Delekta.

Koszt realizowanego zadania wyniesie 1 820 215,50 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 90% tj.1 638 193,00 zł. Pozostała kwota to wkład własny Powiatu Niżańskiego oraz Województwa Podkarpackiego w wysokości 182 022,50 zł. Realizacja zadania podzielona jest na dwa etapy i potrwa: Etap I – 7 miesięcy od podpisania umowy, Etap II – 13 miesięcy od podpisania umowy.

Inwestycja polegać będzie na wymianie okien i drzwi zewnętrznych, zmianie pokrycia dachowego, remoncie schodów zewnętrznych, ociepleniu ścian zewnętrznych i stropów, wymianie instalacji centralnego ogrzewania wraz z kotłem na paliwo gazowe, wymianie instalacji elektrycznej i wykonaniu instalacji oświetlenia awaryjnego, wymianie instalacji odgromowej, wykonaniu instalacji fotowoltaicznej oraz wykonaniu robót remontowych wewnątrz: wymianie drzwi wewnętrznych, wymianie podłóg i posadzek, uzupełnieniu tynków, wykonaniu nowych okładzin ściennych w pomieszczeniach sanitarnych oraz roboty malarskie ścian i sufitów.