Pod koniec kwietnia 2024 r. w sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał etapu centralnego XI edycji Konkursu wiedzy o prawie pracy i BHP dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy", w którym Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku reprezentowała laureatka etapu regionalnego Karolina Zaguła z klasy 3B. Karolina uzyskała bardzo dobry wynik i zdobyła tytuł finalisty konkursu.

W trakcie uroczystości Pani Wioletta Krzyżanowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, pogratulowała 47 uczestnikom etapu centralnego wysokiego poziomu wiedzy z zakresu prawa pracy i zwróciła uwagę na znaczenie znajomości praw i obowiązków pracownika i pracodawcy w życiu zawodowym.

Turniej wiedzy z prawa pracy oraz bhp, objęty honorowym patronatem przez Ministra Edukacji, przeprowadzany jest w szkołach, uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego PIP pn. „Kultura bezpieczeństwa", który jest elementem kampanii dla młodzieży pn. „Legitna praca".

W przygotowaniach do konkursu uczennicy pomagała nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Anna Dąbek.

- Gratuluję sukcesu, zarówno naszej uczennicy Karolinie, jak i opiekunowi merytorycznemu – Pani Annie Dąbek, bowiem zakwalifikowanie się do finału etapu centralnego Konkursu wiedzy o prawie to efekt pracy i dużego zaangażowania w tematykę Konkursu. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów - mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Tekst i zdjęcia: LO Nisko