Ponad 3,3 mln zł z 82 mln zł środków unijnych z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia trafi do jednostek OSP z terenu powiatu niżańskiego. Zarząd Województwa Podkarpackiego, zdecydował o dofinansowaniu 113 projektów złożonych w ramach naboru, w tym 5 z terenu naszego powiatu. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i wyposażenia a także na zakup nowych samochodów pożarniczych.

Dofinansowanie otrzymali:

1. Ochotnicza Straż Pożarna w Cholewianej Górze: Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla jednostki OSP w Cholewianej Górze.

Całkowity koszt projektu 572 900,25 zł. Wnioskowana dotacja z EFRR 458 320,20 zł.

1. Gmina Harasiuki: Rozwijanie systemu ratownictwa – zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego typu lekkiego oraz wyposażenie jednostki OSP włączonej do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego z terenu Gminy Harasiuki.

Całkowity koszt projektu 589 459,64. Wnioskowana dotacja z EFRR 483 557,31 zł.

1. Ochotnicza Straż Pożarna w Jeżowem: Wzmocnienie potencjału technicznego jednostki OSP Jeżowe poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Całkowity koszt projektu 909 324 zł. Wnioskowana dotacja z EFRR 727 459,20 zł.

1. Gmina Krzeszów: Zakup samochodu bojowo-ratowniczego dla jednostki OSP z ternu Gminy Krzeszów.

Całkowity koszt projektu 1 311 197,37 zł. Wnioskowana dotacja z EFRR 850 000 zł.

1. Gmina i Miasto Nisko: Podniesienie efektywności działania systemu ratownictwa, przeciwdziałania zagrożeniom i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych na terenie Gminy i Miasta Nisko.

Całkowity koszt projektu 999 690 zł. Wnioskowana dotacja z EFRR 836 136,50 zł.

- Składam podziękowania Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Panu Władysławowi Ortylowi i całemu Zarządowi Województwa Podkarpackiego za podjęcie decyzji dotyczącej wsparcia OSP i doposażenia wnioskodawców – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.