W dniu 16 maja br., w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku, na zaproszenie Przewodniczącego Konwentu - Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, odbyło się pierwsze posiedzenie Niżańskiego Konwentu Samorządowego w nowej kadencji 2024-2029.

W posiedzeniu wzięli udział Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku Agnieszka Łyda, Daniel Smuczek - Firma Eurokoncept oraz Wójtowie i Burmistrzowie z terenu Powiatu Niżańskiego.

Przedmiotem obrad na pierwszym posiedzeniu był wybór Przewodniczącego Konwentu na kolejną kadencję. Przewodniczącym został wybrany jednogłośnie, jego dotychczasowy Przewodniczący – Starosta Niżański Robert Bednarz.

Następnie Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku Pani Agnieszka Łyda przedstawiła informację o sytuacji na rynku pracy w Powiecie Niżańskim.

Podczas Konwentu wybrano najzdolniejszego ucznia z terenu Powiatu Niżańskiego do nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Spośród najzdolniejszych uczniów zgłoszonych z poszczególnych gmin oraz kandydatów ze szkół prowadzonych przez Powiat Niżański, w wyniku głosowania do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, Niżański Konwent Samorządowy wybrał Karola Sawickiego – ucznia klasy IV Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Następnie zebrani włodarze zaakceptowali propozycję pisma Przewodniczącego Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru dotyczącego ufundowania sztandaru 18. Pułkowi Saperów w Nisku.

Przedmiotem obrad Konwentu było również omówienie projektu porozumienia określającego zasady współpracy przy opracowaniu i wdrożeniu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego „Partnerstwo dla zrównoważonego rozwoju” na lata 2024-2030.

Ponadto Poseł na Sejm RP Rafał Weber przedstawił ważne informacje dotyczące składanych wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przez samorządy z terenu Powiatu Niżańskiego.

Tematem posiedzenia Konwentu były również inne ważne sprawy dotyczące rozwoju Powiatu i Gmin.