Koniec maja oraz miesiąc czerwiec, w połączeniu ze słoneczną pogodą, były doskonałą okazją do zorganizowania spotkań i pikników z okazji Dnia Dziecka, w których uczestniczyli licznie mieszkańcy Powiatu wraz z całymi rodzinami.

Każdy mieszkaniec Powiatu mógł w niedalekiej okolicy spędzić czas, podczas wielu imprez plenerowych, w tym m.in. Zawodów Wędkarskich dla dzieci w Nisku i Kopkach, wspólnej zabawy na terenie boiska sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowosielcu, skorzystać z atrakcji dla dzieci w Kończycach lub Animacji Teatralnych w Parku Miejskim w Nisku.

Obchody Dnia Dziecka zorganizowano również w Gminie Jarocin, Zawody Wędkarskie w Podolszynce Plebańskiej (gmina Krzeszów), Sportowy Dzień Dziecka w Rudniku nad Sanem oraz Pikniki Rodzinne w Rudniku i Wólce Tanewskiej, a także Gminny Dzień Dziecka w Ulanowie oraz Piknik Huciański w Hucie Deręgowskiej i Parafialny Dzień Dziecka w Jeżowem.

Każdy z pikników był starannie przygotowany, aby zapewnić dzieciom niezapomniane chwile pełne beztroskiej zabawy i integracji z rówieśnikami. Imprezy pełne były licznych atrakcji takich jak: dmuchane place zabaw, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami czy wspólne grillowanie. Organizacja pikników była również doskonałą formą spędzania czasu na świeżym powietrzu i integracji mieszkańców. Dla biorących udział w wydarzeniach przygotowano muzyczne i taneczne występy oraz smakołyki – lody, gofry i zimne napoje.

W dobrej zabawie, reprezentując Powiat Niżański, towarzyszył organizatorom i zebranym uczestnikom Pikników Wicestarosta Niżański – Józef Sroka.

Podczas Pikniku Rodzinnego w Hucie Deręgowskiej, organizatorzy - Stowarzyszenie łączymy pokolenia w Hucie Deręgowskiej - zapewnili bardzo dużo atrakcji, w tym zabawy ruchowe, gry zespołowe i sportowe. W konkursach i zabawach uczestniczyły indywidualne osoby, jak również całe rodziny, które bardzo chętnie i licznie korzystały z tego rodzaju rekreacji. Powiat Niżański ufundował nagrody dla uczestników wielu konkursów przeprowadzanych podczas Pikniku. Na licznie przybyłych gości czekała również loteria fantowa, w której główną nagrodą do zdobycia był rower miejski, ufundowany przez lokalny sklep Lewiatan w Ulanowie.

W Nowosielcu i Kończycach, gdzie również odwiedził uczestników organizowanych pikników, Wicestarosta Niżański Józef Sroka, atrakcji nie zabrakło. Ochotnicza Straż Pożarna w Nowosielcu zaprezentowała dzieciom wyposażenie wozów strażackich, uruchomiła kurtynę wodną oraz zadbała o aktywności sportowe. Po aktywnościach dla dzieci, zakończonych pianą party, rozegrano również towarzyski mecz dla dorosłych w piłkę nożną zorganizowany przez sołtysów obu sołectw.

W Gminie Jeżowe natomiast, w ogrodach plebańskich przy parafii Narodzenia NMP w Jeżowem odbył się Parafialny Dzień Dziecka, zorganizowany przez Parafię wspólnie ze Stowarzyszeniem Podgórzanie. Ogromnego wsparcia w jego organizacji udzielili liczni sponsorzy i darczyńcy. Nagrody w konkursach ufundował również Powiat Niżański.
Parafialny Dzień Dziecka zorganizowany w formie pikniku przyciągnął tłumy dzieciaków, na które czekały różnego rodzaju atrakcje: pokaz ratownictwa technicznego, dmuchańce, przejażdżki bryczką i kucykiem, turniej piłkarski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar ks. proboszcza Jana Kardasia, liczne konkursy, występy scholi oraz stoiska ze słodkościami.

Za zaangażowanie w przygotowania pikników dla najmłodszych oraz liczny w nich udział serdecznie dziękujemy zarówno organizatorom jak i mieszkańcom!

Zdjęcia: Dom Kultury Nowosielec, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Koniczynki w Kończycach, Parafia NMP w Jeżowem, Stowarzyszenie łączymy pokolenia w Hucie Deręgowskiej, Michał Szewc - www.jezowe24.pl