Z okazji Dnia Dziecka, poza wieloma piknikami organizowanymi na terenie Gmin Powiatu, zorganizowane zostały również liczne zawody wędkarskie dla najmłodszych. Pogoda dopisywała, a entuzjazm młodych wędkarzy, którzy przybyli razem z rodzicami i opiekunami pomagał w rywalizacji w łowieniu ryb. Zawody wędkarskie zorganizowane zostały w Gminie Jeżowe na terenie zbiornika „Kowale” przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Karp” oraz w Gminie Krzeszów na zbiorniku wodnym w Podolszynce Plebańskiej – zorganizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Okoń”. Zawody odbyły się również w Gminie Nisko na zbiorniku wodnym Warchoły, zorganizowane przez Polski Związek Wędkarski Koło nr 4 oraz w Gminie Rudnik nad Sanem na zbiorniku wodnym w Kopkach, których organizatorem było Stowarzyszenie Wędkarskie „Amur”.

W zawodach na zbiorniku wodnym Warchoły udział wzięło 58 dzieci.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. I miejsce w kategorii od 5 do 9 lat zajął Kacper Krawiec, II miejsce Wiktor Stępień, a III miejsce Oliwier Zaręba.

W drugiej kategorii wiekowej 10-14 lat I miejsce zajęła Łucja Gorczyca, która złowiła również największą rybę o wadze 1600 gram. II miejsce zajęła Magdalena Zagaja, a III miejsce Igor Warchoł.

Podczas zawodów dzieci miały również okazję pomalować twarze oraz obejrzeć pokazy Straży Pożarnej i Policji. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale oraz sprzęt wędkarski, artykuły szkolne i zabawki, ufundowane m.in. przez Powiat Niżański. Nagrody wręczył Wicestarosta Niżański Józef Sroka wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko Konradem Krzyżakiem.

W zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych w Kopkach wzięło udział 30 dzieci. I miejsce w zawodach zdobyła Agata Zawół z wynikiem 7,26 kg złowionych ryb, II miejsce zajął Dawid Burchała z wynikiem 6,24 kg, III miejsce zdobył Bartłomiej Pająk z wynikiem 5,36 kg.

Po zakończeniu zawodów dzieci udały się pod altankę, gdzie był przygotowany ciepły posiłek. Później nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i medali.  Każde z dzieci otrzymało medal i nagrodę rzeczową ufundowane przez Powiat Niżański. Jednak największą atrakcją okazało się rozbijanie piniaty.

- Zawody wędkarskie są doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz wzbudzania zainteresowania połowem ryb wśród najmłodszych. Młodzi wędkarze z pewnością zapamiętają te wyjątkowe zawody na długo, a pasja do wędkowania będzie w nich wzrastać z każdą kolejną rywalizacją – podsumował Wicestarosta Niżański – Józef Sroka.

Zdjęcia i informacje: PZW Koło nr 4 w Nisku, Stowarzyszenie wędkarskie „Amur" w Kopkach