W bieżącym roku Zarząd Powiatu Niżańskiego kontynuował swoją tradycję wsparcia organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego. W ramach tej inicjatywy, wsparcie obejmowało działania w obszarze kultury, kultury fizycznej oraz działań związanych z ochroną przeciwpożarową. Organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego miały możliwość wzięcia udziału w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w tych obszarach.

W okresie od 19 marca, czyli od dnia ogłoszenia konkursu do 10 kwietnia br. złożono 19 ofert.

Rozstrzygnięcie konkursu ofert nastąpiło z dniem 29 kwietnia 2024 r. poprzez podjęcie Uchwały Nr 1107/2024 Zarządu Powiatu Niżańskiego w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury, kultury fizycznej, działań związanych z ochroną przeciwpożarową.

Powiat Niżański przeznaczył na ten cel środki w wysokości 95 tysięcy złotych. Koszt realizacji jednego zadania po rozstrzygnięciu konkursu wyniósł od 7 tysięcy do 10 tysięcy złotych.

W rezultacie, 11 podmiotów otrzymało dotację na realizację swoich zadań.

Umowy na realizację dofinansowanych zadań zostały podpisane i wsparcie otrzymały następujące podmioty:

- Cieszę się, że kolejna edycja dofinansowań spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. W bieżącym roku 11 podmiotów otrzymało dotację na realizację zadań publicznych w obszarze kultury, kultury fizycznej oraz działań związanych z ochroną przeciwpożarową. Dzięki tym działaniom, społeczność lokalna może cieszyć się różnorodnymi inicjatywami, od festiwali piłkarskich po kursy pierwszej pomocy. Dzięki tej współpracy niewątpliwie możemy wspólnie działać na rzecz aktywizacji różnych grup i mieszkańców Powiatu Niżańskiego – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.