zdjecie

Dzięki funduszom pozyskanym przez Powiat Niżański w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 Priorytet FEPK.05 Przyjazna przestrzeń społeczna Działanie FEPK.05.01 Edukacja i Priorytet FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian Działanie 07.12 Kształcenie ogólne oraz Działanie 07.13 Kształcenie zawodowe w Zespole Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica zrealizujemy aż cztery innowacyjne projekty edukacyjne:

• Wykwalifikowani zawodowcy w Powiecie Niżańskim,
  • Wzmocnienie potencjału szkół zawodowych,
  • Wzmocnienie potencjału kształcenia ogólnego,
  • Nowatorskie kształcenie ogólne.

Co to oznacza dla uczniów i nauczycieli?

• Zespół Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica zyska nowe możliwości w zakresie kształcenia ogólnego i zawodowego. Przewidujemy mnóstwo nowych zadań i projektów, które całkowicie zmienią podejście do nauki

Kształcenie ogólne: Zajęcia pozalekcyjne z multimedialnymi programami w przedmiotach takich jak: język angielski, niemiecki i matematyka, Szkolne centra edukacyjne z innowacyjnymi rozwiązaniami programowymi, Wyjazdy edukacyjne do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i na Uniwersytet Rzeszowski, Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla nauczycieli, uczniów i rodziców, Nowoczesne pracownie VR i językowe oraz modernizacja siłowni szkolnej, infrastruktury teleinformatycznej i monitoringu.

Kształcenie zawodowe: Modernizacja pracowni zawodowych zgodnie z potrzebami rynku pracy i modelu STEAM, doposażenie infrastruktury sportowej, staże uczniowskie, kursy i szkolenia: nowoczesne technologie budowlane, kurs prawa jazdy, szkolenie tynkarskie, glazurnicze, obsługa maszyn drogowych, kurs spawacza, kurs wizażu, kurs barberski i strzyżenia męskiego, wyjazdy edukacyjne i wizyty studyjne, doradztwo edukacyjno-zawodowe, szkolenia dla nauczycieli: kurs fotografii, koloryzacji, obróbki zdjęć.

Cele projektów: Zapewnienie nowoczesnej i dobrze wyposażonej bazy dydaktycznej, podwyższenie jakości kształcenia ogólnego i zawodowego, dostosowanie profilu kształcenia do wymogów rynku pracy, wzbogacenie oferty edukacyjnej.

Dlaczego warto? Wszystkie te projekty są realizowane bezpłatnie! To niesamowita szansa, aby zdobyć nowoczesne umiejętności i przygotować się na przyszłość w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Nie czekaj, dołącz do społeczności szkolnej i skorzystaj z tych niesamowitych możliwości. Wybierz szkołę w Powiecie Niżańskim i bądź częścią tych rewolucyjnych zmian. Do udziału w projektach zapraszamy dzieci i młodzież z Powiatu Niżańskiego oraz kadrę nauczycielską szkół objętych projektem.

Informacje o poszczególnych naborach, fotorelacje i kolejne artykuły na temat projektów edukacyjnych pojawią się już wkrótce na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Powiatu Niżańskiego.