zdjecie

Kolejne dobre wieści dzięki funduszom pozyskanym przez Powiat Niżański w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 Priorytet FEPK.05 Przyjazna przestrzeń społeczna Działanie FEPK.05.01 Edukacja i Priorytet FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian Działanie FEPK.07.13 Kształcenie zawodowe Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem rusza z nowymi projektami:

• Wzmocnienie potencjału szkół zawodowych w Powiecie Niżańskim
  • Wykwalifikowani zawodowcy w Powiecie Niżańskim

Co oferujemy w ramach projektu dla uczniów?

• Remont i modernizację pracowni zawodowych: pracownia eksploatacji portów i terminali oraz pracownia logistyki odzyskają dawny blask
  • Powstanie nowa pracownia robotów przemysłowych
  • Doposażone zostanie 12 pracowni zawodowych

Utworzona zostanie nowoczesna infrastruktura:

• Stacja ładowania samochodów elektrycznych, sieć logiczna w pracowniach

Odbywać będą się nabory na staże uczniowskie – praktyczne doświadczenie na terenie Powiatu Niżańskiego i pobliskich miejscowości.

W ramach projektu ogłoszony zostanie również nabór na kursy i szkolenia dla uczniów:

• Blacharstwo samochodowe
  • Programowanie komputerowe
  • Grafika komputerowa
  • Kurs prawa jazdy kat. C+CE z kwalifikacją
  • Kurs obsługi wózka widłowego
  • Kurs spawania MIG-MAG i TIG – wszystko bezpłatnie!

• Wyjazdy edukacyjne do wiodących firm logistycznych i transportowych, uczelni technicznych, oraz wizyty studyjne dla nauczycieli do zakładów pracy i uczelni.
  • Wsparcie dla nauczycieli: Coaching edukacyjny oraz studia podyplomowe z zakresu eksploatacji portów i terminali
  • Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów – ponieważ zależy nam na Waszym dobrym samopoczuciu
  • Klub gokartowy – zakup gokartów, wyposażenie klubu i zajęcia gokartowe.

Zakup wyposażenia również do: pracowni nowoczesnych technik komputerowych,

pracowni elektrycznej i elektronicznej oraz zakup drukarki 3D.

Celem projektów jest:

Zapewnienie dostępu do nowoczesnej i dobrze wyposażonej bazy dydaktycznej, podwyższenie jakości kształcenia zawodowego, dostosowanie profilu kształcenia do wymogów rynku pracy, wzbogacenie oferty edukacyjnej

Dlaczego warto?

Rozwój w nowoczesnym środowisku szkolnym, praktyczne umiejętności cenione na rynku pracy, świetne wyposażenie i nowoczesne pracownie do treningu i nauki

Wszystko to bezpłatnie w ramach realizacji projektów.

Wybierzcie szkołę w Powiecie Niżańskim i skorzystajcie z tych szerokich możliwości jakie dostępne są na wyciągniecie ręki w najbliższych placówkach szkół ponadpodstawowych.