zdjecie

Powiat Niżański z dumą uczestniczył w V Krajowych Dniach Pola 2024, które odbyły się w Boguchwale w dniach 14-16 czerwca br. To wyjątkowe wydarzenie jest nie tylko świętem rolnictwa, ale także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji nowoczesnych technologii oraz promocji lokalnych produktów, które dają możliwość zaistnienia w skali kraju.

Organizatorem wydarzenia był Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Podczas Dni Pola 2024, Powiat Niżański zaprezentował szereg produktów, m.in. miody produkowane w Gminie Jeżowe, które uczestnicy wydarzenia mogli degustować, strój pszczelarza, eksponaty z ceramiki (Gmina Jarocin) oraz eksponaty z Muzeum Flisactwa w Ulanowie. Wśród prezentowanych produktów i miejsc wartych polecenia w Powiecie Niżańskim znalazły się: Zagroda Kowalska w Krzeszowie Górnym, Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem, Ulanów – miasto Flisaków, na stoisku można było zapoznać się z makietą galaru flisackiego oraz wieloma pozycjami literatury o Powiecie Niżańskim, materiałami promocyjnymi Gminy i Miasta Nisko oraz wieloma informacjami o kulinarnych produktach regionalnych.

Udział Powiatu Niżańskiego w Dniach Pola 2024 w Boguchwale to nie tylko promocja lokalnych produktów i rzemiosła, ale także ukazanie zalet Powiatu Niżańskiego na ogólnokrajowej imprezie, a przez to zachęcenie do odwiedzin naszego regionu.

- Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz pracownikom poszczególnych Gmin i Gminnych Centrów Kultury za zaangażowanie i uczestnictwo oraz chęć współpracy na rzecz promocji Powiatu Niżańskiego – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: www.ulanow.pl, SP w Nisku, Gmina Jarocin, Gmina Harasiuki