zdjęcie

Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Tematem konkursu rokrocznie jest popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść projektu KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”. Projekt integruje wszystkie dotychczasowe formy oddziaływania prewencyjnego KRUS, takie jak: kampanie, szkolenia, konkursy, stoiska informacyjno-prewencyjne, publikacje, działania na rzecz właściwej produkcji i dystrybucji bezpiecznych środków stosowanych w rolnictwie oraz sprzętu i odzieży ochronnej dla rolników.

Uroczyste wręczenie nagród dla uczestników i laureatów konkursu ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Niżańskiego odbyło się 20 czerwca br. w auli przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.

W konkursie wzięło udział 95 prac od dzieci i młodzieży z 12 szkół na terenie Powiatu Niżańskiego. Tematyka prac obejmowała zasady bezpieczeństwa oraz zdrowy tryb życia na wsi, co spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych artystów.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa: klasy 0 – III szkoły podstawowej oraz II grupa: klasy IV – VIII szkoły podstawowej.

W I grupie wiekowej laureatami zostali:

• 1 miejsce zajęła Daria Smutek, ZSP w Jarocinie
  • 2 miejsce zajął Antoni Kiełbowicz, PSP w Domostawie
  • 3 miejsce Amelia Olko, PSP w Przędzelu

W II grupie wiekowej laureatami zostali:

• 1 miejsce zajęła Maja Bieńko PSP w Wólce Tanewskiej
  • 2 miejsce zajęła Natalia Sarzyńska, PSP w Groblach
  • 3 miejsce zajęła Dagmara Wojtas PSP nr 1 w Domostawie

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Nagrody zwycięzcom, ufundowane m.in. przez Powiat Niżański, wręczył Starosta Niżański Robert Bednarz oraz w imieniu Placówki Terenowej KRUS w Nisku: Małgorzata Ślusarczyk i Kinga Latawiec.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu towarzyszyli również przedstawiciele Gmin, którzy gratulowali dzieci i młodzieży starannie wykonanych i pomysłowych prac.

W uroczystym rozdaniu nagród wzięli również udział: Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Konrad Krzyżak, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Tadeusz Handziak, Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski i Zastępca Wójta Gminy Jeżowe Michał Wasyliszyn.

Starosta pochwalił dzieci za staranność wykonywanych prac, ich oryginalność i pomysłowość w ukazywaniu aspektów ochrony podczas różnych prac gospodarczych. Serdeczne podziękowania kierujemy także do nauczycieli i rodziców za wsparcie młodych artystów. Konkurs pokazał, jak ważne jest promowanie zasad bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!