Podczas XLVIII Ogólnego Zgromadzenia Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, które odbyło się w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w dniu 25 czerwca br. wybrano nowe władze Stowarzyszenia na VII kadencję. Przewodniczącym PSST został Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Wybrano również Wiceprzewodniczących, Sekretarza, Skarbnika, Członków Zarządu oraz nowy skład Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

Z dumą informujemy, że Starosta Niżański Robert Bednarz, został wybrany na stanowisko Wiceprzewodniczącego Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych (PSST). To prestiżowe wyróżnienie jest nie tylko dowodem uznania dla jego dotychczasowej pracy na rzecz lokalnej społeczności, ale także świadectwem zaangażowania i kompetencji w zarządzaniu sprawami publicznymi, popartymi wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Starosta Niżański Robert Bednarz od lat konsekwentnie pracuje na rzecz rozwoju Powiatu Niżańskiego, wprowadzając licznie nowe inicjatywy oraz pozyskując zewnętrzne środki finansowe z różnego rodzaju projektów. Jego nowa rola w PSST z pewnością umożliwi dalsze promowanie interesów powiatu oraz intensyfikację współpracy między poszczególnymi samorządami na Podkarpaciu. W poprzedniej, VI kadencji Starosta Robert Bednarz sprawował funkcję Członka Zarządu PSST.

Serdecznie gratulujemy Panu Staroście Robertowi Bednarzowi i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dodatkowym zakresie działań. Jesteśmy przekonani, że działalność Starosty Niżańskiego przyczyni się do jeszcze lepszego funkcjonowania samorządów na Podkarpaciu i przyniesie wiele korzyści mieszkańcom Powiatu Niżańskiego. Z niecierpliwością oczekujemy dalszych działań i inicjatyw pod skrzydłami Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

Drugim Wiceprzewodniczącym PSST został Wiesław Kąkol – Burmistrz Boguchwały. Stanowisko Sekretarza objęła Agnieszka Wyszyńska – Wójt Gminy Kuryłówka, a Skarbnikiem została Bożena Gmyrek – Wójt Gminy Rokietnica.

Więcej informacji: https://www.podkarpackie.pl/index.php/sam-terytorialny/aktualnosci/marszalek-wladyslaw-ortyl-ponownie-przewodniczacym-psst

Zdjęcia: Anna Magda – Biuro Prasowe UMWP