Nad zalewem w Podwolinie odbyła się coroczna impreza LetNisko, podczas której mieszkańcy i goście mogli cieszyć się bogatym programem atrakcji przygotowanych przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Gminę i Miasto Nisko. Impreza rozpoczęła się już o godzinie 9, od zapisów chętnych do udziału w corocznych regatach niżańskich, zorganizowanych tradycyjnie przez Stowarzyszenie Żeglarskie Jacht Klub Nisko, i trwała do późnych godzin wieczornych, zapewniając mnóstwo rozrywki i dobrej muzyki dla wszystkich uczestników.

W tym weekendowym święcie wziął udział również Wicestarosta Niżański Józef Sroka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

Na plenerowej scenie zagrały zespoły takie jak Overdose i grupa Pod Wiatr oraz Karolina Lizer i jej orkiestra, a także zaprezentowali się wokaliści z NCK Sokół w Nisku.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowano specjalne animacje i gry z Harcerzami Hufca im. Szarych Szeregów w Nisku, oraz zabawy na dmuchanych parkach rozrywki, trampolinach, jak również przy drewnianych grach wielkoformatowych, które cieszyły się zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Dla tych, którzy lubią odkrywać lokalną kulturę i smaki, przygotowana była strefa wystawców. Można było tam nabyć regionalne miody oraz rękodzieło lokalnych twórców. Była to doskonała okazja, aby poznać kreatywność i talent mieszkańców Niska i okolic. Swoje stoisko z wieloma eksponatami posiadało również Koło Towarzystwa Numizmatycznego w Nisku.

Przy dźwiękach muzyki oraz korzystając z wielu dodatkowych atrakcji oferowanych nad zalewem Podwolina w Nisku w otoczeniu pięknej przyrody, wszyscy uczestnicy mogli poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Pogoda dopisała, a do dyspozycji turystów był park linowy oraz możliwość zjazdu tyrolką z wieży widokowej, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i gości czuwały licznie obecne służby, pogotowie, straż pożarna oraz policja, która patrolowała teren zalewu na wodzie, pieszo oraz konno. Ta ostatnia forma patrolu najbardziej przypadła do gustu najmłodszym turystom, którzy pod opieką dorosłych mieli możliwość pogłaskania zwierząt podczas ich odpoczynku.

- Imprezy połączone z letnim, wakacyjnym wypoczynkiem to świetna reklama dla przyjaznych miejsc turystycznych na terenie Powiatu Niżańskiego. Organizatorzy imprezy LetNisko już zapowiadają kolejne wydarzenia, jakie planowane są w lecie nad zalewem Podwolina, apelując jednocześnie o rozwagę i ostrożność nad wodą oraz pilnowanie swoich czworonożnych przyjaciół, do tego apelu również się przyłączamy – powiedział Wicestarosta Niżański Józef Sroka.

Zdjęcia: NCK „Sokół”