Powiat Niżański został zakwalifikowany do realizacji zadania Aktywny Weekend i Aktywny Orlik w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – Aktywna Szkoła. Realizatorem krajowym Programu jest Fundacja Orły Sportu.

Głównym celem programu jest przeciwdziałanie negatywnemu trendowi w zakresie aktywności fizycznej Polaków, szczególnie dzieci i młodzieży, poprzez prowadzenie zajęć rekreacyjno-sportowych na obiektach przyszkolnych.

Realizacja zajęć w ramach Aktywnego Weekendu odbywa się w dwóch szkołach ponadpodstawowych, dla których Powiat Niżański jest organem prowadzącym:

• Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem
  • Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku

wraz z zapewnieniem profesjonalnej opieki trenerów.

Realizacja zajęć w ramach Aktywnego Orlika odbywa się w Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem wraz z zapewnieniem profesjonalnej opieki trenera.

W sprawie pytań i szczegółów prosimy o kontakt z osobami prowadzącymi w godzinach zajęć według załączonego harmonogramu:

• Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem – (15) 876 10 01
  • Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku – (15) 841 68 94

Zajęcia są bezpłatne, dostępne dla wszystkich, prowadzone zgodnie z załączonym co miesiąc harmonogramem.

W ramach Aktywnego Weekendu, dzięki działaniom prowadzonym na obiektach szkoły dzieci, młodzież i dorośli:

• zadbają o swoją sprawność i zdrowie,
  • skorzystają z alternatywnej formy spędzania wolnego czasu,
  • będą mogli rozwijać swoje pasje i umiejętności,
  • stworzą dodatkową przestrzeń na efektywne spędzanie czasu z rówieśnikami oraz rodziną,
  • poznają wartość aktywnego odpoczynku,
  • obniżą poziom stresu i agresji,
  • podniosą wiarę w siebie i własne możliwości.

Źródło finansowania:

Zadanie publiczne finansowane ze środków budżetu państwa.