Na początku lipca br. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów maturalnych. W szkołach powiatu niżańskiego do egzaminów obowiązkowych przystąpiło 249 tegorocznych absolwentów, w tym 130 z liceów i 119 z techników.

Niżańskie szkoły ponadpodstawowe osiągnęły zadowalające wyniki. Największy sukces odnieśli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica, gdzie wskaźnik zdawalności wyniósł imponujące 100%, podczas gdy średnia zdawalność w liceach Podkarpacia wyniosła 90%. Gratulacje należą się także uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, gdzie zdawalność matur wyniosła 93%.

W technikach powiatu niżańskiego najlepsze wyniki uzyskali również uczniowie Technikum w Zespole Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica, z 90% zdawalnością. Również Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, jak i Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem mogą być dumni ze zdanych egzaminów dojrzałości swoich uczniów.

W Powiecie Niżańskim do poprawy egzaminu w sierpniu ma prawo przystąpić 35 uczniów, co stanowi 14% zdających.

- Osiągnięte wyniki zdawalności matur otwierają przed absolwentami wiele drzwi na dalszą edukację i rozwój zawodowy. Gratuluję wszystkim maturzystom
i życzę powodzenia również tym uczniom, którzy w sierpniu przystąpią do egzaminu poprawkowego. Z zainteresowaniem będziemy śledzić sukcesy uczniów, którzy wejdą w dalszy etap edukacji i sukcesów zawodowych
– podkreślił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Więcej szczegółowych informacji o wynikach egzaminów maturalnych można znaleźć na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.