Początek kadencji to czas na spotkania z wójtami, burmistrzami, poznanie ich oczekiwań a także omówienie płaszczyzn współpracy, planowanych do realizacji inwestycji czy organizacji wspólnych wydarzeń i uroczystości.

W związku z tym, że zmienili się nie tylko włodarze Gmin: Jarocina, Rudnika nad Sanem i Niska, ale również Powiat Niżański ma nowego Wicestarostę, z inicjatywy Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza odbyły się spotkania wyjazdowe Starosty i Wicestarosty Józefa Sroki z wójtami i burmistrzami wszystkich gmin Powiatu Niżańskiego. I tak spotkania odbyły się z nowo wybranymi: Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko – Konradem Krzyżakiem, Burmistrzem Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem – Tadeuszem Handziakiem oraz Wójtem Gminy Jarocin – Tomaszem Podporą. Władze Powiatu Niżańskiego spotkały się również z ponownie wybranymi na urząd wójta i burmistrza: Burmistrzem Gminy i Miasta Ulanów – Stanisławem Garbaczem, Wójtem Gminy Harasiuki – Krzysztofem Kiszką, Wójtem Gminy Krzeszów – Stanisławem Nowakowskim i Wójtem Gminy Jeżowe – Markiem Stępakiem.

Podczas spotkań poruszono kwestie dotyczące bieżących potrzeb poszczególnych samorządów, szczególnie w zakresie inwestycji drogowych i utrzymania dróg, tematy związane z opieką zdrowotną oraz bezpieczeństwem. Omówiono wstępnie zasady bieżącej współpracy i wzajemnej wymiany doświadczeń samorządów: powiatowego i gminnych, na różnych płaszczyznach. Spotkania było także okazją do wzajemnego poznania się włodarzy z terenu powiatu niżańskiego.

Starosta i Wicestarosta pogratulowali wszystkim wyborów na stanowiska, życząc realizacji planów i programów wyborczych, dedykowanych dla poszczególnych gmin.

- Jestem pewien, że dzięki dobrej, jak dotychczas, współpracy osiągniemy wspólny sukces i zrealizujemy wiele potrzebnych i ważnych dla mieszkańców zadań inwestycyjnych. Dołożymy wszelkich starań, aby działania, podejmowane przez nas przebiegały sprawie – powiedział Starosta Robert Bednarz.

Inicjatywa Starosty w zakresie spotkań początkujących nową kadencję włodarzy okazała się bardzo potrzebna i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem.