6 lipca br. 59 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, stając się, po ukończeniu 27-dniowego szkolenia, pełnoprawnymi żołnierzami Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Uroczystość rozpoczęła się podniesieniem Flagi Państwowej oraz odśpiewaniem Hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie do sztandaru wojskowego wystąpiła kolumna elewów składających przysięgę wojskową.

Wśród zaproszonych przez 18. Pułk Saperów gości oraz członków rodzin żołnierzy, w uroczystości wzięli udział Wicestarosta Niżański Józef Sroka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

Kulminacyjnym punktem ceremonii był przemarsz pododdziałów, a przemówienia, wyrażające wdzięczność za decyzję o służbie dla kraju, wzbudziły dumę i patriotyzm w sercach wszystkich uczestników.

Żołnierze ochotniczej służby wojskowej mieli tego wyjątkowego dnia okazję usłyszeć wiele pochwał i serdecznych gratulacji od swoich bliskich oraz utrwalić te chwile na pamiątkowych fotografiach.

Zdjęcia: Facebook 18 Pułk Saperów/st. szer. Marcin Kawecki