Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listę dofinansowanych wycieczek w ramach przedsięwzięcia pn. „Podróże z klasą”. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki.

W ramach powyższego przedsięwzięcia, 4 szkoły z terenu Powiatu Niżańskiego skorzystają z dofinansowania, które pozwoli uczniom na udział w edukacyjnych i rozwijających wyjazdach w różnych obszarach naszego kraju. Dofinansowanie otrzymały:

• Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku – 20 tys. zł na organizację 2-dniowej wycieczki, której celem jest rozwijanie zainteresowań historycznych, kulturowych oraz muzycznych uczniów. Wyjazd umożliwi młodzieży zwiedzanie takich miejsc jak: Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Teatr Muzyczny Roma w Warszawie i Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
  • Technikum w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku im. Stanisława Beresia – 30 tys. zł – uczniowie wyruszą na 3-dniową wycieczkę, która ma na celu przybliżenie im zagadnień m.in. z zakresu przyrody w Muzeum Minerałów w Kotlinie Kłodzkiej. Odwiedzą również Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Panorama Racławicka oraz Muzeum Zabawek w Kudowej Zdroju – największą w Polsce wystawę zabawek z 5. kontynentów.
  • Technikum w Zespole Szkół w Jeżowem ks. Stanisława Staszica – 20 tys. zł – uczniowie wyjadą na 2-dniową wycieczkę edukacyjną, która ma ich zainspirować do pogłębiania wiedzy z zakresu nauk ścisłych i technicznych. W planach jest zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz Muzeum Wsi Kieleckiej w zakresie propagowania kultury ludowej.
  • Szkoła Podstawowa nr 4 Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem – 19 478 zł, na organizację wycieczki do Poznania. Uczniowie będą mieli okazję zwiedzić Zamek Cesarski w Poznaniu, Rogalowe Muzeum Poznania oraz Centrum Szyfrów Enigma, które rozbudzą ich zainteresowania oraz pozwolą na zgłębienie m.in. tajemnic i wypieku Rogali Świętomarcińskich oraz poznanie gwary i historii Poznania.

- Dofinansowanie wycieczek w ramach przedsięwzięcia „Podróże z klasą" pozwoli uczniom na zdobycie nowych doświadczeń i wiedzy poza szkolnymi ławkami. Każda z wymienionych szkół zorganizuje wyjazd o unikalnym charakterze, dostosowany do zainteresowań i potrzeb edukacyjnych uczniów. Dzięki takim inicjatywom, młodzież ma możliwość rozwijania swoich pasji, a także poszerzania horyzontów poprzez bezpośredni kontakt z kulturą, historią, nauką i przyrodą - Starosta Niżański Robert Bednarz