W dniu 14 lipca br. w Ulanowie, zorganizowane zostało przez Gminę i Miasto Ulanów oraz Gminne Centrum Kultury w Ulanowie – Święto Gminy i Miasta Ulanów 2024, impreza plenerowa, podczas której nie zabrakło atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla mieszkańców Ulanowa oraz przybyłych gości.

Uroczyste obchody rozpoczęły się od zorganizowanych o świcie zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów, do których przystąpiło 17 wędkarzy z kół wędkarskich.

Oficjalnego otwarcia tegorocznego Święta dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Joanna Małek oraz Sekretarz Gminy i Miasta Ulanów Magdalena Hasiak.

W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości, w tym przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego: Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Renata Knap i Radna Sejmiku Kamila Piech, oraz przedstawiciele samorządu Powiatu Niżańskiego: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Powiatu Józef Sroka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko. Obecni byli również Burmistrzowie i Wójtowie z sąsiednich gmin Powiatu Niżańskiego, radni gminni oraz dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych i placówek, m.in. Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil, Zastępca Dyrektora PUP Agnieszka Łyda, sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich oraz strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Tegoroczne obchody Święta Gminy i Miasta Ulanów patronatem honorowym objęli Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas – Hul.

Program Dni Ulanowa był bogaty i różnorodny, oferujący atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, włącznie z szeroką ofertą gastronomiczną przygotowaną przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Największym zainteresowaniem cieszyły się koncerty muzyczne – na scenie wystąpili lokalni artyści z GCK w Ulanowie, a także członkowie Domu Seniora+, swój repertuar przedstawiła również Kapela Flisacka z Chórem Ulanów, wprowadzając publiczność w radosny nastrój.

Przeprowadzony został także konkurs kulinarny.

Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz wręczył również najzdolniejszym 44 uczniom stypendia za wysokie osiągnięcia naukowe i artystyczne. Przekazał gratulacje rodzicom oraz dyrektorom i nauczycielom merytorycznym za wkład włożony w nauczanie i wychowanie.

Najmłodsi uczestnicy imprezy plenerowej mogli skorzystać z beztroskiej zabawy w wydzielonej dla nich specjalnej strefie rozrywki, w której znalazły się liczne zjeżdżalnie, dmuchańce, malowanie twarzy, animacje, czy euro bungee.

Atrakcją wieczoru był koncert zespołu „Ira”. Następnie wystąpił rockowy zespół Fever. Obchody Dni Ulanowa 2024 zakończył pokaz laserowy.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta Ulanów: www.ulanow.pl

Zdjęcia: Gmina i Miasto Ulanów