Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się w Rudniku nad Sanem 26 lipca br. Rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji niżańskich policjantów i pracowników Policji odprawionej w Kościele pw. Trójcy Świętej, skąd po jej zakończeniu, nastąpił uroczysty przemarsz ulicami miasta na plac nowej siedziby Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem, z udziałem Grupy Reprezentacyjnej Niżańskich Mażoretek oraz Orkiestry Dętej z Jeżowego.

Na placu przy nowym komisariacie, mieszczącym się przy ul. Grunwaldzkiej odbył się uroczysty apel, w trakcie którego nastąpiło oficjalne otwarcie Komisariatu oraz wręczone zostały odznaczenia i akty mianowania. Starosta Niżański Robert Bednarz wręczył komendantowi Policji okolicznościowy grawerton oraz docenił i podziękował za wkład pracy pracowników cywilnych KPP w Nisku, podziękowanie te otrzymały Panie: Joanna Gancarz, Sylwia Dziechciarz-Moskot, Magdalena Rudzka oraz Zdzisława Garbacz.

Uroczystość otwarcia nowego Komisariatu przyciągnęła licznych gości, w tym przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, policji, a także mieszkańców Rudnika nad Sanem.

Wśród obecnych gości w uroczystościach udział wzięli m.in.: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Paul, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Józef Sroka, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Radny Rady Powiatu Niżańskiego Lucjan Tabasz, przedstawiciele władz samorządów miejskich i gminnych z terenu Powiatu, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk, przedstawiciele władz samorządów miejskich i gminnych z terenu Powiatu, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk, przedstawiciele służb, inspekcji i straży, duchowieństwa i prokuratury.

Nowoczesny budynek Komisariatu to rezultat wieloletnich starań i współpracy różnych instytucji. Nowy obiekt zastąpił starą siedzibę, która z racji swojej przestarzałej infrastruktury nie spełniała już wymagań współczesnej policji.

Starania o budowę nowej siedziby Komisariatu rozpoczął ówczesny Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski, który podpisał umowę z wykonawcą zadania inwestycyjnego 17 stycznia 2023 r. Obecny Burmistrz Rudnika nad Sanem – Tadeusz Handziak kontynuował realizację zadania i oficjalnie wraz z Komendantem Powiatowym Policji podinsp. Dariuszem Szybiakiem, dokonał otwarcia nowego budynku Komisariatu, który polepszy warunki pracy funkcjonariuszy jak i warunki przyjmowania interesantów.

Obchody Święta Policji połączone z uroczystym otwarciem nowego Komisariatu były nie tylko okazją do świętowania, ale także symbolem rozwoju i bezpieczeństwa w Powiecie Niżańskim.

- Otwarcie nowego Komisariatu w Rudniku nad Sanem to symbol rozwoju i przyszłości, w której bezpieczeństwo mieszkańców stoi na pierwszym miejscu. Wszyscy zaangażowani w ten projekt mogą być dumni z osiągniętego sukcesu, który będzie służył społeczności przez wiele lat – podsumował Starosta Niżański Robert Bednarz

Zdjęcia: UGiM Rudnik nad Sanem, KPP w Nisku.