W dniu 29 lipca br. Starosta Niżański Robert Bednarz i Józef Sroka, pożegnali odchodzącego na emeryturę, Pana Piotra Rutynę, Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku, który zakończył swoją 32-letnią pracę w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku. W spotkaniu uczestniczyły również Skarbnik Powiatu Maria Bednarz i Sekretarz Powiatu Mirosława Daśko.

Podczas spotkania Starosta Robert Bednarz, podziękował Panu Piotrowi za wieloletnią, sumienną pracę, rzetelne wykonywanie obowiązków oraz życzył wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia na nowym etapie życia, jakim jest zasłużona emerytura.

Z Powiatowym Urzędem Pracy w Nisku Piotr Rutyna związany był od 1 września 1992 roku, którym kierował i sprawował nadzór nad całokształtem jego działalności.

Pan Piotr Rutyna nie krył wzruszenia podczas pożegnania, zapewniając, że wszystkich, z którymi przyszło mu współpracować przez lata, będzie serdecznie i miło wspominał.

Przed długie lata wypełniał stawiane przed nim zadania rzetelnie, profesjonalnie i kompetentnie, kierując wzorowo pracą całego PUP. Dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu, profesjonalizmowi oraz determinacji i skuteczności w realizowaniu wyznaczonych celów, na pomoc i wsparcie w zakresie zatrudnienia i rozwoju przedsiębiorczości mogło liczyć wielu mieszkańców powiatu niżańskiego.

Przez wszystkie lata swojej pracy zawodowej zrealizował wiele inicjatyw mających na celu aktywizację zawodową i poprawę sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Wychował i wprowadził w arkana wiedzy z zakresu lokalnego rynku pracy liczne grono młodych urzędników. Znakomity fachowiec, urzędnik o bardzo wysokiej kulturze osobistej, zawsze służący każdemu radą i pomocą, z zapałem wykorzystujący posiadaną perfekcyjną wiedzy z zakresu realizowanych zadań – tak można w kilku słowach scharakteryzować zasłużoną dla Powiatu Niżańskiego osobę, jaką jest Pan Piotr.

W uznaniu swojej pracy i zaangażowania w nią, w dniu 17 grudnia 2012 roku otrzymał Medal Złoty Za Długoletnią Służbę, nadany Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 listopada 2012 r. o nadaniu odznaczeń.

Dziękujemy Panu Piotrowi za lata współpracy, za wszystkie działania, które prowadziły do skutecznego zarządzania rynkiem pracy na terenie powiatu niżańskiego i życzymy wszelkiego dobra oraz dużo zdrowia i radości każdego dnia.