grafika

Powiat Niżański, pielęgnując starodawną polską tradycję święta plonów, po raz kolejny organizuje Dożynki Powiatu Niżańskiego.

Organizowane już po raz XXVI Dożynki Powiatu Niżańskiego – najważniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich ciężkiej pracy, odbędą się w Jarocinie. Uroczystości zorganizowane zostaną we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Państwa Jarocin, z którym Powiat, jako współorganizator, podpisał umowę na realizację zadania publicznego pt. „Dożynki Powiatu Niżańskiego – Jarocin 2024”.

Przy okazji Dożynek, odbędzie się również VI Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego oraz Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Wieniec Powiatu Niżańskiego.

Podczas Dożynek odbędą się również prezentacje artystyczne gmin Powiatu Niżańskiego. W programie znajdą się między innymi muzyczne występy grup wokalnych. Gwiazdą tego wieczoru będzie Michał Szczygieł.

Dla uczestników Dożynek przewidziano wiele atrakcji, w tym konkursy, stoiska promocyjne gmin Powiatu Niżańskiego, degustacja potraw, wesołe miasteczko, gastronomia oraz stoiska handlowe.

Na Dożynki Powiatowe w dniu 18 sierpnia 2024 roku (niedziela), które odbędą się na terenie rekreacyjnym przy scenie plenerowej nad zbiornikiem wodnym w Jarocinie serdecznie zapraszają: Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wójt Gminy Jarocin Tomasz Podpora.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie naszej uroczystości oraz dołączenie do grona sponsorów, poprzez wpłatę zdeklarowanej kwoty na specjalne konto w Banku Spółdzielczym w Tarnobrzegu:

nr rachunku: 90 9434 1025 2006 1695 3197 0001

Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin, Jarocin 159, 37-405 Jarocin

z dopiskiem „Dożynki Powiatowe 2024”

Informacja o sponsorach będzie zaprezentowana podczas uroczystości dożynkowej oraz umieszczona na stronie internetowej Powiatu Niżańskiego.