W niedzielę, 28 lipca br. odbyły się corocznie obchodzone Dni Gminy Jeżowe – Wakacjonalia 2024, organizowane przez Gminę Jeżowe oraz Gminne Centrum Kultury w Jeżowem, przy wsparciu strażaków ochotników oraz wielu przedsiębiorców i sponsorów, którzy przyczyniają się do realizacji tej corocznej imprezy plenerowej. Całe przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka.

Tegoroczną imprezę rozpoczęły koncerty zespołów lokalnych. Niesprzyjająca pogoda oraz silny wiatr, zmusił jednak organizatorów do przerwania występów na prawie trzy godziny. Mimo to, niektóre zaplanowane atrakcje udało się zorganizować poza sceną – pomimo braku nagłośnienia, wystąpili: Kapela Ludowa Jeżowianie, Orkiestra Dęta Gminy Jeżowe oraz grupa taneczna mażoretek FORTIS, którzy swoimi występami umilili czas oczekiwania na poprawę pogody.

Organizacja Dni Jeżowego wymagała starannego planowania. Mimo trudności spowodowanych wietrzną pogodą, dzięki staraniom organizatorów, zaoferowano wiele atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, włącznie z szeroką ofertą gastronomiczną przygotowaną przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, strefą wystawienniczą, artystyczną oraz wesołym miasteczkiem.

Podczas imprezy miało miejsce również rozstrzygnięcie konkursu „Lasowiackie Smaki” oraz przyznanie nagród dla najlepszych uczniów z okolicznych szkół, a także tytułu Społecznika Roku w dziedzinie kultury, który otrzymał Pan Grzegorz Rogala.
I miejsce w Konkursie kulinarnym zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Jacianki” z Jaty. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Przewodniczący Rady Gminy Jeżowe Mirosław Bajek oraz Starosta Niżański Robert Bednarz.

Główną atrakcją Wakacjonalii w Jeżowem pozostają niezmiennie koncerty gwiazd. Tak było i tym razem, koncert zespołu PIERSI, przyciągnął uwagę licznie zgromadzonej publiczności. Ich dynamiczne wystąpienie wprowadziło w radosny nastrój wszystkich zgromadzonych na boisku rezerwowym stadionu Sparta Jeżowe.

Gwiazdą wieczoru była wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów Ania Dąbrowska, której znakomity koncert przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Artystka swoim wspaniałym głosem i charyzmą zapewniła niezapomniane wrażenia. Następnie wystąpił z tanecznym koncertem Luka Rossi, a całą imprezę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Gminy Jeżowe www.jezowe.pl

Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury w Jeżowem