We wtorek, 30 lipca 2024 r., Starosta Niżański Robert Bednarz powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku Pani Agnieszce Łydzie, dotychczasowemu Wicedyrektorowi tej instytucji. Nowa szefowa zastąpiła Piotra Rutynę, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Pani Agnieszka Łyda pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku od dnia 3 stycznia 2005 r. Od 1 sierpnia 2016 r. zajmowała stanowisko Kierownika Działu Organizacyjno-Administracyjnego, a od 16 sierpnia 2021 r. Zastępcy Dyrektora PUP.

Zdobyte dotychczas doświadczenie zawodowe pozwoli jej właściwie pokierować Powiatowym Urzędem Pracy w Nisku. Chce wspólnie z pracownikami kontynuować działania swojego poprzednika, by niżański PUP był nadal otwarty na potrzeby interesantów – zarówno bezrobotnych, poszukujących pracy, jak również pracodawców.

Pani Agnieszka ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Ma 43 lata.