zdjecie

W niedzielę 11 sierpnia br. stadion sportowy Rotunda w Krzeszowie wypełnił się drużynami druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Harasiuki oraz Gminy Krzeszów, którzy wzięli udział w zawodach sportowo-pożarniczych zorganizowanych wspólnie przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nisku oraz Gminę Harasiuki i Gminę Krzeszów.

Otwarcie zawodów rozpoczęło się od oficjalnego wjazdu poszczególnych drużyn na Stadion, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie i start poszczególnych konkurencji.

W zawodach wzięło udział 13 drużyn: OSP Gózd, OSP Harasiuki, OSP Hucisko, OSP Huta Krzeszowska, OSP Huta Podgórna, OSP Łazory, OSP Krzeszów, OSP Kamionka Górna, OSP Podolszynka Ordynacka, (w tym 2 drużyny kobiece i 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze) – z terenu gminy Harasiuki i Gminy Krzeszów.

W klasyfikacji ogólnej na podium stanęły drużyny:

I miejsce: OSP Krzeszów

II miejsce: OSP Hucisko

III miejsce: OSP Kamionka Górna

W klasyfikacji kobiecych drużyn pożarniczych :

I miejsce zajęła: OSP Krzeszów

II miejsce zajęła: OSP Harasiuki

Natomiast w klasyfikacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych poszczególne miejsca zajęły:

I miejsce: MDP Krzeszów I

II miejsce: MDP Krzeszów II

Wszyscy uczestnicy zawodów pokazali niesamowitego ducha walki sportowej.
W związku z czym otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które zostały ufundowane przez Powiat Niżański.

Zmagania uczestników zawodów obserwowali zaproszeni goście, w tym Wicestarosta Powiatu Niżańskiego – Józef Sroka, a także licznie zgromadzona publiczność. Spośród gości swoją obecnością wsparli druhów m.in.: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Jan Pac, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nisku bryg. mgr inż. Ireneusz Szewczyk, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Kamila Piech oraz Wójtowie i Burmistrzowie Gmin z terenu Powiatu Niżańskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział
w zawodach, a także za popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, jak również kształtowania świadomości ratowniczej wśród młodzieży oraz mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego osób, które chcą swoją życiową drogę związać z pożarnictwem.

Zdjęcia: OSP Krzeszów