W dniu 15 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Przędzelu, w ramach Pikniku Rodzinnego „Przędzelskie Kaszaki”, odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu Gmin: Rudnik nad Sanem i Nisko. Otwarcie zawodów rozpoczęło się od przemarszu uczestników i wręczeniu przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza tytuł Strażaka Roku Powiatu Niżańskiego w kategorii Strażak Ochotnik druhowi Marcinowi Łańczakowi, po czym nastąpił start poszczególnych konkurencji.

W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn: OSP Rudnik nad Sanem I, OSP Rudnik nad Sanem II, OSP Przędzel, OSP Nisko, OSP Nowosielec, (w tym 4 kobiece) – z terenu Gminy Rudnik nad Sanem oraz Gminy Nisko.

Strażacy zmierzyli się w dwóch konkurencjach – ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami. Startujących w Zawodach oceniała Komisja powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Nisku.

Klasyfikacja męskich drużyn pożarniczych przedstawia się następująco:

I miejsce - OSP Nowosielec

II miejsce - OSP Przędzel

III miejsce - OSP Rudnik nad Sanem I

IV miejsce - OSP Nisko

V miejsce OSP - Rudnik nad Sanem II

W klasyfikacji kobiecych drużyn pożarniczych:

I miejsce - OSP Nisko

II miejsce - OSP Przędzel

III miejsce - OSP Nowosielec

IV miejsce - OSP Rudnik nad Sanem

Wszyscy uczestnicy zawodów pokazali niesamowitego ducha walki sportowej. Za udział w Zawodach pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które zostały ufundowane przez Powiat Niżański.

Zmagania uczestników Zawodów obserwowali zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych gminnych i powiatowych oraz licznie zgromadzona publiczność. Powiat Niżański reprezentował Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Józef Sroka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

Spośród gości swoją obecnością wsparli druhów m.in.: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku bryg. Andrzej Kołodziej i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nisku dh Gabriel Waliłko oraz Prezesi jednostek uczestniczących w zawodach.

Zdjęcia: Urząd Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem