W 104 rocznicę Zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920 r., w Jarocinie po raz kolejny – 19. Już, zorganizowane zostały Ogólnopolskie Biegi Zwycięstwa nad bolszewikami - Goń bolszewika goń – im. Sebastian Małka i Jana Kozioła - kawalerów orderu Virtuti Militari.

Na linii startu biegu głównego, na dystansie 5 000 m, stanęło 116 zawodników. W biegach młodzieżowych uczestniczyło 91 dziewcząt i chłopców.

W nawiązaniu do nazwy nadanej biegowi, jego uczestnicy „pogonili bolszewika”, w którego rolę wcielił się radny Gminy Jarocin Łukasz Pawłowski.

Wszyscy uczestniczący w biegu otrzymali na mecie, pamiątkowe medale, które wręczali: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie Sylwia Głuszak, Zastępca Wójta Gminy Jarocin Andrzej Kata, Przewodnicząca Rady Gminy w Jarocinie Jolanta Wołoszyn, Zastępca Przewodniczącej Rady Gminy w Jarocinie Aniela Olszówka, Damian Serafin – wnuk Sebastiana Małka, Violetta Morzejko – wnuczka Jana Kozioła i Radna Gminy Jarocin Sylwię Skura. Ceremonię wręczania pucharów i nagród uświetnił swoją obecnością Starosta Niżański Robert Bednarz.

Gośćmi honorowymi byli: Leokadia Stempień – córka bohatera biegów Jana Kozioła, Eugeniusz Tyszer – Członek Zarządu Głównego Sybiraków i 10-krotny uczestnik Szlakiem Kompanii Kadrowej oraz Zbigniew Manecki z grupy rekonstrukcyjnej im. Żołnierzy Września 1939.

Zwycięzców Biegu wyłoniono w kategorii BIEGU DZIECIĘCEGO i MŁODZIEŻOWEGO oraz BIEGU GŁÓWNEGO.

Szczegółowe wyniki podaje Gminny Ośrodek Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie pod linkiem: https://www.facebook.com/gokstirjarocin

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie