W dniu 21 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Nisku zostały podpisane dwie umowy dotyczące dofinansowania zadań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcia te realizowane będą przez Gminę Krzeszów oraz Caritas Diecezji Sandomierskiej. Pozyskanie środków z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych możliwe było dzięki złożonemu przez Powiat Niżański wystąpieniu w sprawie uczestnictwa samorządu powiatowego w realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarach B i F PFRON.

W ramach środków z Funduszu Gmina Krzeszów zrealizuje projekt pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Urzędu Gminy w Krzeszowie”. Realizacja tego zadania pozwoli na wyposażenie budynku Urzędu Gminy w windę i wykonanie podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami. Wysokość środków pozyskanych na dofinansowanie przedsięwzięcia wynosi 102 380 zł. Umowę o dofinansowanie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B podpisał Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Bożeny Klekacz.

Natomiast Caritas Diecezji Sandomierskiej uzyskała dofinansowanie na zadanie w obszarze F programu tj. „Wymiana okien i drzwi zewnętrznych w pomieszczeniach Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem”. Realizacja zadania pozwoli na zapewnienie odpowiednich warunków rehabilitacji społecznej dla 55 uczestników Warsztatu. Umowę o dofinansowanie projektu w wysokości 180 000 zł podpisał Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej Ksiądz Bogusław Pitucha.

Z ramienia Powiatu umowy podpisane zostały przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarostę Józefa Srokę przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Niżańskiego Marii Bednarz. Przy podpisywaniu umów obecna była Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku Marta Ciosmak, jednostki odpowiedzialnej za realizację zadań.

- Cieszymy się, że dzięki pozyskanym środkom finansowym, również w roku bieżącym, podobnie jak w latach ubiegłych, w miejscach użyteczności publicznej zostaną przeprowadzone inwestycje pozwalające na likwidację barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Starosta Robert Bednarz.