zdjecie

Dożynki Powiatu Niżańskiego – JAROCIN 2024 przeszły już do historii. Jest to więc odpowiedni czas, aby złożyć podziękowania tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy w tak uroczysty sposób świętować ten dzień.

W pierwszej kolejności pragnę podziękować Panu Tomaszowi Podporze Wójtowi Gminy Jarocin za podjęcie się trudu współorganizacji Dożynek Powiatowych.

Dziękuję Księdzu Stanisławowi Szubie Proboszczowi Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jarocinie i Księdzu Stanisławowi Czachorowi – Diecezjalnemu Duszpasterzowi Rolników i Sadowników, za uroczystą, dziękczynną Mszę Świętą w intencji rolników i za zebrane plony z poświęceniem wieńców dożynkowych.

Podziękowania również kieruję do Państwa Krystyny i Marka Kozaków za pełnienie honorów Starostów Dożynek.

Uczestnicy wydarzenia mogli korzystać z bogatej oferty kulinarnej oraz podziwiać i oceniać misternie wyplecione i przygotowane wieńce, za co serdecznie dziękuję Paniom i Panom z Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń oraz Sołectw z terenu Powiatu Niżańskiego.

Uświetnienie obrzędów i części artystycznych nie byłaby możliwa bez reprezentacji gmin z terenu powiatu niżańskiego. W sposób szczególny dziękuję prowadzącym korowód dożynkowy na teren rekreacyjny przy scenie plenerowej nad zbiornikiem wodnym w Jarocinie wraz z Orkiestrą Dętą Gminy Jeżowe i Zespołem Tanecznym „ELEMENT” z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie.

W taneczny nastrój wprowadził gości Zespół Taneczny „Element” z Jarocina, który rozpoczął pierwszą część prezentacji gmin. Kolejnym akcentem były występy wokalne Koła Gospodyń Wiejskich „Przędzelanki” z Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, Kapeli Flisackiej z Gminy i Miasta Ulanów, Zespołu „POWIDLANIE” z Gminy Krzeszów oraz Kapeli Ludowej „Jeżowianie” z Gminy Jeżowe.

Drugą część artystyczną rozpoczęli reprezentanci Gminy Harasiuki – Kapela Ludowa z Gminnego Centrum Kultury w Harasiukach.  Występ Zespołu Pieśni i Tańca Racławice, reprezentujący Gminę i Miasto Nisko, zakończył oficjalnie część artystyczną tegorocznych Dożynek Powiatu Niżańskiego.

Dziękuję Panu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za Patronat Narodowy, Wojewodzie Podkarpackiemu Pani Teresie Kubas-Hul i Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Panu Władysławowi Ortylowi za Patronat Honorowy nad Dożynkami.

Dziękuję mediom za patronat medialny, który w tym roku objęli: TVM Stalowa Wola, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio Via, Radio „Leliwa”, TVK STELLA, Tygodnik Nadwiślański, Wydawnictwo SZTAFETA, Super Nowości 24, GC „NOWINY”, nowiny24.pl, Echo Dnia, Gość Niedzielny, Nasz Czas, Podkarpacki Przegląd Informacyjny i Portal 4miasta.pl oraz Portal stalowka24.pl

Za okazaną pomoc dziękuję Sponsorom, dzięki którym nasze plany i pomysły udało się zmaterializować i zrealizować, dzięki czemu Dożynki Powiatu Niżańskiego – Jarocin 2024 miały wspaniałą oprawę, niepowtarzalny klimat i charakter, oraz sprawiły radość biorącym w nich udział.

Dziękuję wszystkim Rolnikom za zebrany plon, za rolniczy trud i wszystkim obecnym na uroczystości Jubileuszowych XXVI Dożynek Powiatu Niżańskiego, za kultywowanie pięknej polskiej tradycji dożynkowej.

Kieruję również słowa podziękowania do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obsługę Dożynek Powiatu Niżańskiego, a w sposób szczególny składam podziękowania na ręce Pani Anny Orzoł – Naczelnika Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji dla wszystkich zaangażowanych pracowników Starostwa Powiatowego w Nisku, Pani Sylwii Głuszak Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie i Pań ze Stowarzyszenia Przyjaciół Państwa Jarocin.

Słowa wdzięczności kieruję również do Druhów Strażaków z jednostek OSP, którzy przyczynili się do zabezpieczania porządku i bezpieczeństwa w czasie trwania Dożynek.

Dziękuję również tym wszystkim, którzy nie zostali wymienieni, a których społeczna praca i wkład, przyczyniły się do organizacji uroczystości dożynkowych.

Dziękuję Mieszkańcom Powiatu Niżańskiego i przybyłym Gościom za udział w Dożynkach, bowiem liczna Państwa obecność nadaje sens corocznej organizacji Dożynek i wynagradza wszelkie trudy i przeciwności.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Starosta Niżański

Robert Bednarz