W niedzielę 25 sierpnia br. na terenie Kompleksu Sportowo- Rekreacyjnego w Harasiukach odbyła się XIX edycja wydarzenia „GRZYBY – Harasiuki 2024”. Organizatorami imprezy byli: Gmina Harasiuki oraz Gminne Centrum Kultury w Harasiukach. Na uczestników czekały liczne atrakcje – wystawy malarstwa, rzeźby i fotografii, pokazy rękodzieła: garncarstwa i zabawek z drewna. Dla ciekawych regionalnych smaków nie zabrakło stoisk z lokalnymi potrawami i tradycyjnie degustacji zupy grzybowej. Odbył się również konkurs kulinarny „Grzybowe smaki”.

Wzorem lat poprzednich podczas „Grzybów” miało miejsce otwarcie wystawy Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Piękno Podkarpacia”.

Na scenie Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego w Harasiukach wystąpił zespół Don Vasyl Junior, zespół Motif oraz gwiazdy wieczoru – Budka Suflera I Discoboys.

Dzień atrakcji zakończył uroczysty festyn pod gwiazdami.

Podczas uroczystości Powiat Niżański reprezentował Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Niżańskiego Tomaszem Karasiem i radnymi Rady Powiatu Niżańskiego.

Zdjęcia: GCK Harasiuki