życzenia - treść w rozwinięciu artykułu

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Wychowawcy, Nauczyciele,
Pracownicy Oświaty, Rodzice i Uczniowie szkół i placówek oświatowych Powiatu Niżańskiego!

Upragnione przez uczniów wakacje dobiegły końca. Pozostaję w nadziei, że dla Wszystkich Was były one radosne i bezpieczne. Przed nami nowy rok szkolny 2024/2025. To nie tylko czas pracy, nowych wyzwań, ale również nawiązywania nowych przyjaźni, rozwijania stawianych przed nami możliwości, odkrywania talentów i spełniania życiowych celów.

Jestem przekonany, że szkoły prowadzone przez Powiat Niżański, dzięki wspaniałej kadrze oraz nowoczesnemu wyposażeniu, pozwolą Wam Drodzy Uczniowie na zdobywanie wiedzy na jak najwyższym poziomie. Stałe podnoszenie kwalifikacji przez kadrę, dodatkowe zajęcia i uczestnictwo w wielu projektach, daje szansę na uzyskanie wysokich wyników a w przyszłości możliwość kontynuacji nauki na wymarzonych studiach.

Drodzy Uczniowie, niech ten rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny będzie dla Was czasem nowych możliwości i wyzwań, zdobywania nowej wiedzy, rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz nawiązywania wspaniałych przyjaźni.

Rozpoczynającym dzisiaj naukę Uczniom klas pierwszych życzę, abyście szybko odnaleźli się w nowej szkole, zaś maturzystom życzę owocnego czasu na dobre przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Niech zdobyta wiedza umożliwi osiąganie sukcesów na dalszych etapach edukacji.

Nauczycielom życzę cierpliwości i wytrwałości w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu, satysfakcji z wykonywanej pracy i poczucia dumy z misji, którą realizujecie Państwo każdego dnia. Wasza praca jest niezwykle ważna dla rozwoju młodego pokolenia.

Rodzicom i opiekunom życzę spokoju i radości z osiągnięć edukacyjnych Waszych dzieci i podopiecznych. Niech nowy rok szkolny będzie czasem owocnej współpracy między szkołą a domem.

Wszystkim życzę zdrowia oraz dobrze przeżytego roku szkolnego 2024/2025.  Życzę, aby powrót do szkoły po wakacjach przyniósł wiele pozytywnej energii i nowych możliwości, a codzienne obowiązki zawsze były źródłem satysfakcji.

Starosta Niżański

Robert Bednarz

Nisko, dnia 2 września 2024 r.