zdjecie

Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkół. W dniu 2 września 2024 r. uczniowie usłyszeli pierwszy powakacyjny dzwonek, który symbolizuje czas powrotu do nowych obowiązków oraz szkolnych przygód.

W roku szkolnym 2024/2025 w Powiecie Niżańskim naukę rozpoczęło łącznie 1302 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 179 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem.

W tym roku szkolnym naukę w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych rozpoczęło 213 uczniów.

Edukację w Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku rozpoczęło 368 uczniów, którzy, w tym 45 w 2 oddziałach klas pierwszych.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku na swoją nową szkołę wybrało 126 uczniów, którzy kształcić się będą w 4 oddziałach technikum i 2 oddziałach szkoły branżowej I stopnia. Razem w szkole pobiera naukę 704 uczniów.

Zespół Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica kształci 100 uczniów, w tym 13 uczniów to pierwszoklasiści.

W Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem ogółem uczy się 130 uczniów. Do klasy pierwszej technikum przyjętych zostało 29 uczniów.

W uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Niżańskiego w osobach: Starosta Niżański Robert Bednarz – w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Wicestarosta Józef Sroka – w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku oraz Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko – w Zespole Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica oraz Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Adam Mach – w Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem.

- Okres wakacji dobiegł końca. Cieszę się z tego, że wracacie z wypoczynku bezpiecznie, a w szczególności z tego, że przychodzicie dzisiaj wypoczęci, pełni sił i energii do zdobywania nowej wiedzy oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Nasze szkoły, przygotowane są na powitanie Was, dopełnią wszelkich starań, aby sprostać stawianym wymaganiom. Szczególne słowa chciałbym skierować do uczniów, którzy rozpoczynają naukę w pierwszych klasach. Bardzo cieszę się, że wybraliście nasze szkoły i obdarzyliście nas zaufaniem, powierzając nam swoją przyszłość. Wiem, że przy tak szerokim wyborze kierunków i specjalności każdy z Was, który wybrał naszą szkołę będzie zadowolony, zarówno ze sposobu nauczania, z wiedzy, jaką zdobędzie oraz z tego, jaka atmosfera panuje w murach naszych placówek.  Słowa powitania kieruję także do uczniów, którzy kontynuują naukę w szkołach. Każdy rok jest ważny, każdy przynosi coś innego, inną wiedzę do zdobycia, inne zadania, inne wyzwania. Bardzo liczę na Wasz zapał do nauki, radość i młodzieńczy entuzjazm. Rozwijajcie swoje pasje, zainteresowania i talenty. Życzę, w imieniu własnym i Władz Samorządowych Powiatu Niżańskiego, dużo wiary w siebie i swoje możliwości, wiedzy i umiejętności potwierdzonej wysokimi wynikami w nauce. Słowa zachęty do zaangażowania w proces dydaktyczno-wychowawczy kieruję do grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz rodziców. Państwa udział w ścieżce edukacyjnej młodego człowieka jest niezmiernie ważny. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy tworzyli szkołę bezpieczną, mądrą, otwartą oraz dającą uczniom możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności – takie słowa skierował do Uczniów i Nauczycieli Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: LO w Nisku, RCEZ w Nisku, ZS w Jeżowem, ZS w Rudniku nad Sanem i SOSW w Rudniku nad Sanem