Egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego odbyły się w dniach 27 i 28 sierpnia br. Przystąpiło do nich dziesięcioro nauczycieli szkół placówek oświatowych, dla których Powiat Niżański jest organem prowadzącym. Po otrzymaniu pozytywnych wyników egzaminu, akty nadania, na ręce nauczycieli, w dniu 2 września br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku, przekazali Starosta Robert Bednarz i Wicestarosta Józef Sroka. Odebranie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego poprzedziło złożenie przed Starostą i Wicestarostą, uroczystego ślubowania.

Wnioski o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego złożyli nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem:

• Magdalena Zięba – nauczyciel przysposobienia do pracy i zajęć rewalidacyjnych
  • Anna Zając – nauczyciel zajęć rewalidacyjnych i zajęć rozwijających komunikowanie się
  • Anna Chmura-Bucior – nauczyciel wychowawca
  • Joanna Tutka – nauczyciel wychowawca
  • Natalia Błaszczak – nauczyciel wychowawca
  • Aneta Olko – nauczyciel funkcjonowania osobistego i społecznego oraz zajęć rewalidacyjnych i zajęć kształtujących kreatywność
  • Damian Męciński – nauczyciel wychowawca
  • Małgorzata Prokop – nauczyciel wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,

oraz nauczyciele z Zespołu Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem: Justyna Tabor – nauczyciel języka polskiego i Natalia Paszek – nauczyciel biologii oraz teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych.

- Jesteśmy w pełni zadowoleni, że nasi nauczyciele zdobywają nowe kwalifikacje i kolejne stopnie awansu zawodowego. Zdobyta przez nich wiedza oraz codzienne doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą, z całą pewnością zaowocują w wykonywaniu ważnych zadań oświatowo-wychowawczych w naszych szkołach i placówkach - mówił Starosta.