Stowarzyszenie Trzy Kurzyny, dzięki wsparciu Powiatu Niżańskiego w  kwocie 7 000 zł, zrealizowało zadanie pt. „Łączymy aktywność fizyczną z edukacją patriotyczną”. Stowarzyszenie włączyło w zadanie swój wkład własny w  postaci 1 880 zł – wkład własny osobowy, 640 zł – wkład własny rzeczowy oraz 2 784,80 zł – środki finansowe własne oraz pochodzące z innych źródeł.

Celem zadania było dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców w celu zaktywizowania ich, zachęcenia do aktywnego i świadomego wykorzystywania wolnego czasu oraz przybliżenie i upamiętnienie historycznych wydarzeń związanych z Powiatem Niżańskim.

Zorganizowany został rajd rowerowy, trasą miejsc pamięci związanych z upamiętnieniem poległych w walkach partyzanckich w Gminie Ulanów, Jarocin i Harasiuki, bieg przełajowy ścieżkami po Gminie Ulanów oraz Piknik Kurzyn, jako spotkanie podsumowujące projekt z quizem wiedzy na temat miejsc pamięci, które odwiedzili uczestnicy rajdu rowerowego i biegu, zabawą taneczną, animacjami, placem zabaw i poczęstunkiem dla uczestników wydarzenia.

Realizacja zadania skutecznie przyczyniła się do promocji Powiatu Niżańskiego, a także wpłynęła korzystnie na społeczność lokalną 3 gmin w Powiecie Niżańskim. Mieszkańcy zaktywizowali się oraz wykorzystali aktywnie wolny czas korzystając z infrastruktury i równocześnie z piękna natury.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Trzy Kurzyny