14 września br. 100 żołnierzy złożyło uroczystą przysięgę wojskową, stając się, po ukończeniu 27-dniowego szkolenia, pełnoprawnymi żołnierzami Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Uroczystość rozpoczęła się na Placu Apelowym, Garnizonu Nisko podniesieniem Flagi Państwowej oraz odśpiewaniem Hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie do sztandaru wojskowego wystąpiła kolumna elewów składających przysięgę wojskową.

Wśród obecnych podczas uroczystości przedstawicieli władz wojskowych, gości oraz członków rodzin żołnierzy, w uroczystości wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

Podczas uroczystości po przemarszu pododdziałów, żołnierze złożyli uroczystą przysięgę, zobowiązując się do służby Bogu, Ojczyźnie i Narodowi.

Wśród setki żołnierzy, wyróżniało się 27 kobiet, które również wybrały służbę wojskową. Ich obecność jest dowodem na zwiększającą się liczbę kobiet w polskiej armii.

Po zakończeniu ceremonii nowi żołnierze zostali przywitani przez swoich dowódców oraz rodzinę, która z dumą oraz łzami wzruszenia obserwowała to ważne wydarzenie.

Zdjęcia: Facebook 18 Pułk Saperów, WCR Nisko