zdjecie

20 września br. w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Jubileuszu 15-lecia istnienia Koła Terenowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ulanowie.

Głównym celem przyświecającym założycielom ww. Koła w Ulanowie było stworzenie organizacji mającej na celu poprawienie warunków socjalno – bytowych emerytów, rencistów i inwalidów, zwiększenie intensywności uczestniczenia w życiu społecznym przez współdziałanie z organami władzy i administracji publicznej, a także organizowaniu życia kulturalnego i artystycznego oraz realizacji różnorodnych działań służących uzyskiwaniu środków finansowych na realizację celów i zadań statutowych.

Po upływie 15 lat można z pewnością stwierdzić, iż idea założenia i działalności Koła spełniła swoje zadanie ciesząc się z roku na roku coraz większym zainteresowaniem wśród Seniorów, którzy chętnie angażują się w działalność kulturalną, społeczną i miło spędzają wspólnie chwile, służąc sobie wzajemnie ciepłem słów i społeczną pomocą.

Z okazji tak długoletniego funkcjonowania Koła Seniorzy podczas uroczystości zaprezentowali pokazy artystyczne, między innymi bardzo humorystyczne występy kabaretowe. Można było podziwiać ich swobodę, wspólną więź, zaangażowanie, energię oraz współpracę i otwartość.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Niżański Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego - Sekretarz Gminy i Miasta Ulanów Magdalena Hasiak, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie Joanna Małek, Kierownik OPS w Ulanowie Leokadia Kopyto, Kierownik Dziennego Domu Pomocy Senior+ Izabela Łepko-Kruk, ks. Kazimierz Żyłka, delegacje z zaprzyjaźnionych kół zrzeszających Seniorów oraz Pani Bronisława Greber wieloletnia Prezes Koła, która 15 lat temu wspólnie z Burmistrzem Stanisławem Garbaczem zakładała Koło Emerytów i Rencistów w Ulanowie i z sukcesami przewodniczyła mu przez kilkanaście lat.

Obecna Prezes Pani Janina Puskarczyk kontynuuje działalność Koła i z wielkim zaangażowaniem troszczy się o Seniorów.

Na uroczystości nie zabrakło tortu jubileuszowego, życzeń, upominków, gratulacji i serdeczności dla wspaniałych Seniorów.

Życzenia z okazji Jubileuszu złożył również obecny podczas uroczystości Starosta Niżański Robert Bednarz, który zwrócił się w ciepłych słowach do Seniorów:
„Dzięki Państwa wspólnym wysiłkom, wiele osób znalazło wsparcie, przyjaźń oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Podejmowane przez Państwa różnorodne działania na realizację celów i zadań statutowych oraz organizacja zajęć kulturalno-artystycznych i wymiana wzajemnych doświadczeń wpłynęła pozytywnie na życie codzienne wielu niżańskich Seniorów. W dniu tak ważnego Jubileuszu, życzę Państwu wielu dalszych sukcesów, satysfakcji z podejmowanych działań oraz zdrowia i radości na każdy dzień. Niech kolejne lata wspólnych działań będą pełne nowych inicjatyw, które przyniosą jeszcze więcej dobra i wsparcia dla naszych seniorów”.

Zdjęcia i informacje: GCK Ulanów